« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Komedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Koskoca Trabzonspor şampiyonluk kovalıyor, defalarca öne geçiyor. Ancak bir türlü galibiyeti koruyamıyor.

Burada, ben sadece suçu defansa buluyorum. Çünkü öylesine hatalar yaptılar ki, yani şaşırmamak elde bile değil. Hemen şunu ekleyelim. Sahanın iki yıldızı vardı. Biri Trabzonsporlu Orhan, diğeri de Kayserisporlu Uğur. Orhan'ın tam dört golde imzası vardı. İkisini kendisi filelere gönderdi, diğer ikisinde de adeta ‘‘al da at’’ dedi. Ama ne yapsın Orhan? Bu yürekli delikanlı atıyor, attırıyor ama savunma ise adeta nazire yaparcasına durmadan gol yiyor. Yani sizin anlayacağınız dün Kayseri Atatürk Stadı'nda tam bir defans komedisi yaşandı.

Aslında Ali Kemal Denizci'nin düşüncesi iyiydi. Vugrinec'i önde tek bıraktı. Arkasından Camarauli ve Ünal'la destek verdirdi. Bana göre bu düşünce de tuttu. Ancaak, Trabzonspor'da öyle bir defans vardı ki, evlere şenlik. Üstelik Kayserispor 10 kişi kalmasına rağmen. Trabzonspor böyle bir defansla bugüne kadar zirve yarışında kopmadıysa onları tebrik etmek lazım.

Matematiksel olarak Trabzonspor'un şansı devam ediyor da, bu defansla Trabzonspor ligde nereye varır, bunu kestirmek çok zor.

Bu arada bazıların hakkını yememek gerekir. Bunların başında maçın hakemi İbrahim Aksoy geliyor. Diğerleri ise Kayseri'den Uğur, Trabzonspor'dan flaş adam Orhan, Vugrinec, arkadan destek veren Tolunay, Ünal, ikinci yarı oyuna giren Selahattin ve zaman zaman da saha içinde parlayan Abdullah.Bunları da Beğenebilirsiniz