KONYA HABERLERİ

Kombassan’a Teşekkür Plaketi

IHA
19.10.2015 - 10:45Son Güncelleme :

İSLAM TİCARET HUKUKU KONGRESİ SONUNDA KTO BAŞKANI SELÇUK ÖZTÜRK TARAFINDAN TAKDİM EDİLEN TEŞEKKÜR PLAKETİNİ KOMBASSAN ADINA YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI EROL KAYA ALDI.

IHA

Kombassan tarafından 1996 yılında Konya’da ilki düzenlenen Uluslararası İslam Ticaret Hukuku Kongresinin ikincisi tamamlanırken, kongre sonunda, 19 yıl önce İslam Ticaret Hukuku Kongresinin ilkini düzenleyerek bu alanda bir çığır açan Kombassan’a plaket verildi.
Konya Ticaret Odası, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi katkılarıyla, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ulusal ve uluslar arası yüzden fazla alim, akademisyen ve konusunda uzman bilim insanının katılımıyla düzenlenen, 2. Uluslararası İslam Ticaret Hukuku Kongresi, oldukça büyük ilgi gördü. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, merkezinde insan olan yeni bir ekonomik modelle başladıkları yürüyüşün, dünya ekonomisiyle entegre gelişimine büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Şahin açıklamasında, “Bu bağlamda sürekli gelişen ve küreselleşen ekonomide, iş alemine ait sorunlara, sahip olduğumuz değerler bütünüyle barışık ve akılcı çözümler üretilmesinin birinci önceliğimiz olduğuna inanıyoruz. Buna yönelik olarak yapılan tüm çalışmaları önemsiyor ve gönülden destekliyoruz. Konya ve ülkemizin kabuğunu kırarak elde ettiği kazanımların artması için Kombassan olarak her zaman katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi. Bu hassasiyetleri doğrultusunda, 1996 yılında böyle bir kongrenin yapılmasının elzem olduğu kanaatine vardıklarını ifade eden Şahin, ülkemizin geçmişinde sahip olduğu dinamiklerin farkına vararak, kendi sınırları ötesinde, lider ve model bir ekonomik yapı için gayret sarf ettiklerini ifade etti.
KOMBASSAN VAKFIYLA HİZMETLER KURUMSALLAŞTI
Değerlerimizi korumak ve geliştirmek amacıyla sadece ticari değil, toplumsal projelerle de sorumluluk aldıklarını ifade eden Şahin, Kombassan Vakfı aracılığıyla hizmetlerini kurumsallaştırdıklarını söyledi. Şahin, “Ülkemiz ve sınırlarımız dışında altı bine yakın insanımızı istihdam etmekteyiz. Seküler ekonomik modellerde olduğu gibi, insanın sadece maddi ihtiyaçlarının karşılanmasıyla mutlu olamayacağını, sahip olduğu inanç ve kültürel değerler bütünüyle uyumlu gelişimiyle nihai tatmine ulaşacağına inanmaktayız. Bu maksatla Kombassan Vakfı’mız aracılığıyla sosyal ve kültürel hizmetlerimizi de sürdürmekteyiz. Doğal felaketler ve insanlık dramının yaşandığı bir çok bölgeye imkanlar ölçüsünde ulaştık. Değerlerimiz istikametinde topluma yön veren Hazreti Mevlana, Mehmet Akif gibi alim ve fikir adamı ile Kazım Karabekir gibi liderleri ayrıca Çanakkale gibi kahramanlık destanlarımızı kitaplaştırıp vakfımızın bir kültür armağanı olarak insanımızla buluşturduk” dedi.
Şahin, Kombassan’ın başlattığı kongrenin devam ettirilerek dört yılda bir tekrarlanacak olmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, kongreyi tertipleyen Konya Ticaret Odası, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi yöneticilerine gösterdikleri vefa nedeniyle teşekkürlerini sundu.
Kongre sonunda, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk tarafından takdim edilen teşekkür plaketini Kombassan adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Kaya aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Kombassan’a Teşekkür Plaketi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kombassan’a Teşekkür Plaketi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı