« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Komando Kartallar

Son haftaların en ağır ant-renmanını yaptıran Beşiktaş Teknik Direktörü, sık sık bağırarak oyuncularını motive etmeye çalıştı.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe’ye 2-0 kaybettiği TFF Süper Kupa maçından sonra bir gün izin yapan Beşiktaş, cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağı Süper Lig’in açılış karşılaşmasının hazırlıklarına dün başladı. Teknik direktör Mustafa Denizli, yaklaşık 1 saat 45 dakika süren idmanda tempoyu yüksek tutarak futbolcularının adeta nefesini kesti. Koşunun ardından çabukluk çalışması yaptıran Denizli, normalde kuka ile yapılan bu çalışmada kukaların yerine futbolcuları kullandı. Oyuncular belli aralıklarla yere yatırılan takım arkadaşlarının arasındaki boşluklara basarak sahanın bir ucundan diğer ucuna kadar koşup geri döndü.

Antrenman sırasında Denizli, oyuncularını sık sık bağırarak motive etmeye çalışırken, futbolcuların “Birdir Bir” oynadığı bölüm neşeli anların yaşanmasını sağladı. Özellikle İbrahim Üzülmez ile Nihat’ın bu çalışma  sırasında yaptığı hareketler oyunculara neşeli anlar yaşattı. İdmana Fenerbahçe maçında sol ayak bileğine darbe alan Yusuf ile sol arka adalesinde ödem bulunan Serdar Özkan katılmazken, İbrahim Toraman ile Ekrem ise  takımdan ayrı çalıştı.

Dikkatli oynamalıyız

Teknik direktör Mustafa Denizli, dünkü antrenmanda son haftaların en ağır çalışmasını yaptırdığını belirterek, “Cuma günü sezonun ilk maçını oynayacağız. Başlangıcımız iyi olmalı. Rakibimiz İstanbul Büyükşehir Belediyespor da kendi sahasında yapacağı bu maçtan puan alarak sezona iyi başlamak istiyor. Süper Kupa’daki Fenerbahçe maçı eksiklerimizi iyice tespit etmemizi sağladı. Fizik kondisyon açısından eksiğimiz yok ama kritik zamanlarda maçın kaderini değiştiren bireysel hatalar yapıyoruz. Son Fenerbahçe maçında bunu net biçimde gördük. Bunları tekrarlamamak için daha dikkatli oynamalıyız” dedi.

Denizli ayrıca, Yunan kulüplerinden gelen transfer teklifleri nedeniyle kafası karışık olan Brezilyalı golcü Bobo ile özel bir görüşme yaparak, “Artık kendini tamamen Beşiktaş’a vermelisin. Bu haftaki maçta seni yine ilk 11’de oynatmayı düşünüyorum. Bütün hırsını ve azmini sahaya yansıtmanı istiyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz