Seyahat Kolunuza bir gün Hermes bir gün Louis Vuitton takın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kolunuza bir gün Hermes bir gün Louis Vuitton takın

Kadınların en büyük zaaflarından biri, lüks markalara ait çantalar. Özellikle de “It Bag” olarak tanımlanan modeller. Fakat her biri binlerce dolar olan bu çantalara sahip olmak pek çoğumuz için hayal. Yine de ümitsizliğe kapılmayın. Yeni açılan Luxinabox.com adlı internet sitesinde, Dior’dan Chanel’e bütün markalar var. Buradan istediğiniz çantayı kiralayabiliyorsunuz.
Luxinabox sitesi eylül ayında açıldı. Kurucusu Yasemin Alpacar, 2007’ye kadar marka müdürlüğü yapıyordu. O da pek çok kadın gibi çanta tutkunuydu. Sex and the City dizisinde gördüğü çanta kiralama işi ona fikir verdi. Yerli ve yabancı dergilerden yeni çanta modellerini araştırdı. Üç yıl boyunca Türkiye’de bu siteyi nasıl kurabileceğini planladı. Alpacar, kadınların gizli gardırobu olmayı hayal ettiğini söylüyor: “Yaptığımız iş ‘yiyip yiyip kilo almamak’ durumuna benziyor. Yani merak ettiğiniz, istediğiniz bir çantayı dilediğiniz gibi kullanıyorsunuz. Sonrasında da ‘Ben bunu neden aldım’ diye suçluluk duymuyorsunuz.”

RANDEVUYLA EVE GELİYOR

Sitedeki çantalar özellikle New York, Londra ve Paris gibi modanın kalbinin attığı şehirlerden satın alındı. Hermes, Chanel, Louis Vuitton, Bottega Veneta, Fendi, Jimmy Choo, Yves Saint Laurent, Prada, Tod’s ve Christian Dior gibi aklınıza gelebilecek en önemli 25 çanta markası biraraya getirildi. Özellikle klasikleşmiş modellerin üzerinde duruldu. Şimdi bu çantalar sitenin ana ofisinde, özel torbaları içinde saklanıyor.
Kiralama işlemine gelince... Öncelikle ücretsiz olarak siteye üye olmak gerekiyor. Bir forma özlük bilgilerinizi giriyorsunuz. Ardından sayfalara ve markalara tıklayarak ürün beğenmeye sıra geliyor. Beğendiğiniz ürün veya ürünlerin kiralama sürelerinden birini seçiyorsunuz. Ödeme kredi kartıyla internet üzerinden yapılıyor. Sipariş formu yetkililere ulaştığında, müşteri hizmetleri sizi arayarak randevulaşıyor. En geç 48 saat içinde sipariş formunda belirtilen adrese görevli tarafından çantanız teslim ediliyor. Teslimat esnasında ürün teslim formu ve müşteri kiralama sözleşmesi imzalanıyor. Görevli kimlik bilgilerini kontrol ediyor. Çantayı iade ederken de bir gün öncesinden müşteri hizmetleri sizi arayarak randevuyla evinize geliyor. Gece çantalarında kiralama süresi bir veya iki gün. Gündüz çantalarında bu süre iki haftaya kadar çıkabiliyor. Süreyi daha da uzatmak isterseniz “hayır” demiyorlar. Bir seferde birden fazla ürün kiralaması da yapılabiliyor.
Çantalar zedelenmeye ve yıpranmaya karşı sigortalı. Hizmet şu an sadece İstanbul içinde veriliyor. Çok yakında Ankara ve İzmir’de, sonrasında Türkiye’nin diğer şehirlerinde de başlayacak.

35 LİRAYA BURBERRY 720 LİRAYA BOTTEGA

Çantaların kira bedellerini belirleyen bir çok etken var. Çantanın şu andaki piyasa değeri, bulunabilirliği, yeniliği, vintage değeri bunlardan bir kaç tanesi. Gece çantalarında bir günlük kirası 30-35 TL olan Jimmy Choo, Burberry, Oscar De Le Renta bulmak mümkün. En pahalı gece çantası, Judith Leiber’in Crystal Evening Bag’i. Bir günlük kirası 185 TL. Gündüz çantalarındaysa bir haftayı baz alırsak en ucuz çantalar 60 TL, burada Tod’s, Prada, Vuitton, Chloe gibi markaların çantalarını kiralayabiliyorsunuz. Klasik Chanel 2.55’lerin bir haftalık kiralama bedeli 150, iki gün için 110 TL. Sitenin en pahalı çantası Bottega Veneta’nın Crocodile Montaigne modeli. Bu krokodil çantanın bir haftalık kirası 720 TL. Herkesin en çok sorduğu Hermes Birkin modelinin bir haftalık kiralama bedeli ise 640 TL.

SATIN ALMAK DA MÜMKÜN

Kondüsyonu orta kategoriye düşen çantalar site üzerinden satılıyor. Satılık çantalar gelecek haftadan itibaren tüm Türkiye’ye ulaştırılacak. Bazı özel üretim çantalardan sadece bir tane bulunuyor. O zaman sizi bilgilendirip bir bekleme listesine alıyorlar. Bu yüzden kıyafetlerinize uygun koleksiyon modelleri istiyorsanız elinizi çabuk tutun.

SEZON ÇANTALARI İÇİN BEKLEME LİSTESİ AÇILDI

“Yakında gelecekler” bölümünde son model çantaları görebilirsiniz. Şu an Kasım 2009’da kiralanmaya başlayacak olan ve bekleme listeleri açılan sezon çantaları arasında Fendi, Chanel, Bottega Veneta, Christian Dior var.

Hepsi belgeli orijinal

Hepsinin yüzde 100 orjinallik belgesi var. Fotoğraflarını büyüterek çantanın durumunu detaylı görmeniz mümkün. Ayrıca ürün detayları bölümünde de çantaların kondüsyonu “mükemmel, çok iyi, iyi, orta” şeklinde sınıflandırılıyor. Bu sınıflama kiralama bedelinin belirlenmesinde önemli rol oynuyor.