Gündem Haberleri

  Kölük kardeşler tutuklandı

  Mustafa ÖZDABAK- Asım GÜNEŞ
  27.01.2002 - 02:31 | Son Güncelleme:

  Halıcı Melih Atay cinayetinde azmettirmekle suçlanan işadamı İsmail Kölük ile kardeşi Cemal Kölük, DGM tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Cağaloğlu'ndaki otopark inşaatı nedeniyle kendilerini belediyeye şikayet eden Melih Atay'ın öldürülmesi olayına karıştıkları ortaya çıkan Kölük kardeşler ile diğer 8 sanık sorguları tamamlanarak dün DGM'ye çıkarıldı. Polis sorgularında cinayete azmettirme iddialarını reddeden İsmail ve Cemal Kölük’ün, halıcı Melih Atay’ın korkutularak şikayetten vazgeçirilmesi için Habip Kocabaş ile görüştüklerini ifade ederek, ‘‘Cinayet bizim bilgimiz dışında oldu’’ dedikleri öne sürüldü.

  10 bin dolar aldık

  Tetikçiyi bulan Habip Kocabaş’ın da ifadesinde, ‘‘Melih Atay'ı korkutmak için 10 bin dolar ve 8 milyar lira aldık. Uzun süre peşine düştük. Ama Melih Atay tatile gidince peşini bıraktık. Parasız kalınca bu iş aklımıza geldi. Evlenecek olan Koray Kurt'u ayarladım. Onun da paraya ihtiyacı vardı. Bu işi yaparsak çok para alırız diye düşündük’’ dediği bildirildi. Sorgulamada, tefecilik yaptığı öne sürülen Avni Bektaş'ın parasını alamadığı Nilgün Özer'den tahsilat için Kocabaş'tan yardım istediği ortaya çıktı. Bunun üzerine Bektaş ve Özer de gözaltına alındı.

  Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay tarafından sorgulanan 10 kişi, tutuklanma istemiyle Nöbetçi 3 No’lu DGM’ye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme, sanıklardan Nilgün Özer, Mehmet Ali Çakıroğlu, Avni Bektaş ve Zekeriya Demirtaş'ı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakırken İsmail Kölük, Cemal Kölük, Koray Kurt, Habip Kocabaş, Süleyman Çakıroğlu, ve Yıldırım Şenocak'ı tutukladı. Sanıklar Kartal Özel Tip Cezaevi'ne gönderildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı