"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Koltukta hak eden oturuyor

GERİDE bıraktığımız haftada, Süper Lig’den 5 maç canlı yayınlandı.

5 maçı da seyrettim. Yani kaba bir hesapla, maçların önünü, arkasını da sayarsak, hafta sonunun en az 4’te birini Süper Lig’e harcadım.Pazar akşamı Galatasaray maçının bitiş düdüğüyle biten maç maratonunun ardından tek tesellim “En azından liderlik koltuğunda hak eden oturuyor” cümlesiydi.* * *Fenerbahçe lider kalabilirdi. Ancak Kayserispor kadar istekli değildi.Beşiktaş lider olabilirdi. Ancak Kayserispor kadar hedefe kilitlenmemişti.Galatasaray lider olabilirdi. Ancak Kayserispor gibi tuttuğunu koparamadı.Bursaspor lider olabilirdi. Ancak rakibi Kayserispor’du.* * *Kayserispor, Gökhan sonrası dönemde gol atamayan bir takıma dönüşüyordu.Şu anda ligin kralı 12 gollü Makukula Kayserispor’dan.Kayseri, hocası Tolunay Kafkas’ın “Devrede 2 transfer sonrası şampiyonluktan söz edebiliriz” dediği kadar ilerler mi bilinmez.Ama bu haftanın hak eden lideri oldukları kesin.

Eli kolu bağlı Battal Gazi gibi oturacağıma...

PAZAR akşamı Galatasaray golü yedikten sonra bir karar vermek durumundaydım.Ya şok üstüne şok uygulayacak, bütün köyü kılıçtan geçirilirken ele kolu bağlı vaziyette “N’ayır! N’olamaz!” diyerek kıvranan Battal Gazi rolündeki Cüneyt Arkın gibi spor programlarını seyredecektim ya da kaçacaktım.Bütün hafta sonu seyrettiğim çoğu kötü 5 maç üzerine bir de yorum dinlemek, hele Galatasaray’ın acısı bu kadar tazeyken kaçmaya karar verdim.Kaçtım da nereye kaçtım.Önce Roma-Lazio maçına...Baktım orada da ses bombaları, tribün terörü, stres, kıyamet, “spagetti derbi” durumları...Kanal A’da buldum ilacımı. Lille-Lyon maçı. Fransa Ligi’nden harika bir maç.Lille, son yılların havalısı Lyon karşısında evinde 1-3 yenik durumda fakat nasıl saldırıyor, anlatamam!Önce 2-3 yapıyor, sonra 3-3.Ve perde kapanırken, 90+’da 4-3!Galatasaray’ın dramından kaçmak için sığındığım limanda Lyon’un halini görüp, bu züğürt tesellisiyle avunmuş oldum.Artık Lyonlular da kendilerine seyredecek başka maç bulsun, ne yapayım!

X