« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koltuklar tek tek arandı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Güvenlik güçleri önce stadın içerisini kontrol altına aldı. Taraftarlar tek tek arandı. Bozuk para, çakmak gibi sert cisimler toplatıldı. Stadın tam anlamıyla güvenli olduğu kanısına varılınca, taraftarlar içeriye alındı.

Geniş güvenlik önlemleri

Yılın ilk derbisi öncesinde ve sonrasında güvenlik güçleri Ali Sami Yen Stadı'nın etrafında ve içerisinde adeta kuş uçurtmadı. Güvenlik güçleri, önce stadın içerisini kontrol altına aldı. Bütün koltukların altı tek tek aranarak herhangi bir tehlike yaşanmamasına özen gösterildi.

Sert cisimler toplatıldı

Stadın içerisine çeşitli yollardan biletsiz olarak giren 100'e yakın taraftar polis tarafından dışarı çıkarıldı. Stat tam anlamıyla güvenli olduğu kanısına varılınca taraftarlar içeriye alındı. Stada girenler arandı. Bozuk para, çakmak gibi sert cisimler başta olmak üzere cep telefonları ve kalemler toplatıldı.

Helikopterli takip

Stadın içerisinde ve dışarısında bu şekilde güvenlik önlemleri alınırken, polis helikopterleri de stadı yukarıda izleyerek arkadaşlarına yardımcı oldular. Stadın etrafına hiçbir aracın park yapmasına izin verilmedi, park edenler çektirildi. Basın mensuplarının görüntü almaları dahi engellendi.

Ana- Baba günü

G.Saray-F.Bahçe maçı öncesi büyük bir heyecan yaşandı. Her iki takımın taraftarının da ilgisi bir hayli fazlaydı. Geceden gelip, stadın önünde nöbet tutan taraftarlar polisin tüm çabasına rağmen yine de kargaşanın yaşanmasına neden oldular.

Sarı-kırmızı kafa

İki takımın taraftarları da geceden Ali Sami Yen'in önündeki yerlerini aldılar. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte kuyruklar oluştu. Saat 12.00'de kapılar açıldı. Saçlarını taraftarı olduğu takımın renkleri olan sarı kırmızıya boyayan bir taraftar ilginç bir görüntü oluşturdu.

Uyanık Fenerliler

Sarı lacivertli taraftarlar için 2 bin 200 bilet ayırıldı. Ancak talep bir hayli fazlaydı. Kaçak biletle içeriye girmeyi başaran Fenerbahçe taraftarları bu sayıyı açtı. Yaklaşık 3 bin sarı lacivertli taraftar tribündeki yerlerini alarak takımlarını desteklediler.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler