Dünya Haberleri

DÜNYA

  Koltuk yaslama kavgası uçağa rota değiştirtti

  BBC Türkçe
  27 Ağustos 2014 - 09:52Son Güncelleme : 27 Ağustos 2014 - 14:22

  Amerika Birleşik Devletleri'nde bir uçak, iki yolcu arasındaki koltuk yaslama kavgası yüzünden başka havaalanına iniş yapmak zorunda kaldı.

  Koltuk yaslama kavgası uçağa rota değiştirtti

  United Airlines'ın Newark-Denver seferini yapan uçağında Pazar günü, bir kadın ve bir erkek yolcu arasında kavga çıktı. Kavga, arkadaki erkek yolcunun, öndeki kadın yolcunun koltuğunun arkasına, geriye yaslanmasını engelleyecek 'knee defender' (diz savunucu) adlı bir alet koymasıyla başladı.

  Polis, soruşturma sonunda olayın bir müşteri hizmetleri meselesi olduğuna karar verdi.

  Görgü tanıklarına göre kavga eden yolcular, koltuk aralığı ekonomi sınıfındakilerden 10 santimetre daha geniş olan "Economy Plus" sınıfında oturuyordu. 12'nci sırada oturan yolcu, dizüstü bilgisayarını çıkarıp, öndeki yolcunun koltuğunun arkasına 'diz savunucusunu' taktı. Bir uçuş görevlisi, yolcudan piyasada 21.95 dolara satılan ve masasının kollarına monte edilen plastik parçayı çıkarmasını istedi. Yolcu bunu reddedince öndeki yolcu, öfkeyle kalkıp adamın yüzüne bir bardak su fırlattı. Bunun üzerine uçuş ekibi uçağı Chicago'ya indirmeye karar verdi.

  ABD yasaları uyarınca ikisi de 48 yaşında olan yolculara kurallara aykırı davrandıkları için para cezası kesilebileceği belirtiliyor. Ancak polis, yolcuların kavgasının uçuş güvenliğini tehlikeye atmadığına karar verdi. Buna rağmen iki yolcu da uçaktan indirildi ve Denver'a gitmelerine izin verilmedi.

  ABD'de birçok hava yolu şirketi 'diz savunucuyu' yasaklamış durumda

  İlgili haber:

  'Seks eğitimi yedi yaşında başlamalı'

  Koltuk yaslama kavgası uçağa rota değiştirtti

  Koltuk yaslama kavgası uçağa rota değiştirtti


  Etiketler: abd , kavga , uçak , Havalimanı , yolcu , koltuk
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı