Gündem Haberleri

  Koltuğa ahtapot gibi yapıştılar

  Hürriyet Haber
  27.12.2001 - 02:13 | Son Güncelleme:

  DYP Lideri Tansu Çiller hükümet ortaklarını, ‘koltuğa ahtapot gibi yapışmakla’ suçladı. Çiller, dün parti grubunda yaptığı konuşmada, iktidar ortaklarının uyumlu bir hükümete sahip olduklarını söylediklerini anlattı.

  Çiller alaylı bir üslupla, ‘‘Gerçekten de uyum içindeler, ‘biz buradan kalkmayız seçim de yok' diyorlar. Siz bu çığlıklara bakmayın; her gün durup dururken, ‘seçim yok' diyorlarsa, bu aslında seçimin varlığının tescilinden başka bir şey değil’’ dedi.

  Çiller, isim vermeden hastalığı yüzünden görevinden ayrılan Rusya eski Devlet Başkanı Boris Yeltsin ile Başbakan Bülent Ecevit'i karşılaştırdı. Çiller, ‘‘Umuyoruz ki, hastalıklı Rusya'nın kurtulduğu misal, Türkiye'de önümüzdeki günlerde kurtulacaktır’’ diye konuştu. Diktatörlerin bile koltuklarında uzun zaman oturmadıklarını vurgulayan Çiller, ‘‘Bu ülkede demokrasi tam olarak işlemese bile diktatörler ülkesi değildir’’ dedi.

  Çiller, siyasi yaşamında klasik hale getirdiği gaflarına dün bir yenisini daha ekledi. DYP Lideri, Arjantin ile Türkiye ekonomisini kıyaslarken ‘Şile' ile ‘Şili'yi karıştırdı. Çiller, ‘‘Arjantin ve Şile aslında uzun bir zamandır Türkiye'nin ve dünyanın gündeminde olan iki ülke’’ dedi. Bunu fark eden Çiller, bir an duraksadı ve sonraki cümlesinde yanlışını düzelterek, ‘‘Şili’’ dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı