« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kolsuz atlet başarıdan başarıya koşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyespor'un 17 yaşındaki atleti Cahit Kılıçarslan sağ kolunu dirsekten kaybetmesine aldırmadan, sağlam sporculara kafa tutuyor.

İZMİR, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Kemalpaşa Lisesi'nin atletizm takımında da yer alan genç atlet şimdiye kadar katıldığı organizasyonlarda 35 madalya kazanırken, Naili Moran Atletizm Şampiyonası'nda kürsüye çıkamamasına rağmen gösterdiği performansla bol bol alkış aldı.

HEDEFİ MİLLİ TAKIM

Uzun atlamada 4.98, 800 metrede 2 dakika 10 saniye, 1500 metrede 4 dakika 27 saniyelik dereceler elde eden Kılıçarslan, atletizmi çok sevdiğini, önümüzdeki dönemde ay-yıldızlı formayı giyebilmek için canını dişine taktığını ifade etti. Muş'un Varto İlçesi'ndeki evlerinde üç yaşındayken sağ kolunu saman makinesine kaptırdığını belirten Kılıçarslan, “Yedi yıldır atletizmle uğraşıyorum. Koşmak, benim için büyük bir tutku” dedi.

MUŞ'TAN GÖÇ ETTİLER

“Okul takımının en iyi atletlerinden biri benim” diyen Kılıçarslan, “Okullararası müsabakalarda birçok madalya kazandım. Ülkemi, yurt dışındaki organizasyonlarda temsil etmeyi çok istiyorum. Doğu Anadolu'daki siyasi ve etnik sorunlar nedeniyle 2000 yılında ailemle İzmir'e göç ettik. 2002 yılında babam hastalandı, çalışamayacak duruma geldi. Oniki kişilik bir aileye sahibim. Masraflarımı karşılamak için çalışıp para kazanmak zorundayım” şeklinde konuştu.

İMKANLARI ÇOK SINIRLI

Engelli olduğu için çaldığı birçok kapının yüzüne kapandığını dile getiren genç atlet şunları söyledi: “Türkiye'de engelli bir sporcu olmanın zorluklarını fazlasıyla hissediyorum. Çevremde çok yetenekli engelli başka atletler de var. Ancak maddi açıdan destek göremedikleri için önemli başarıların altına imza atamıyorlar. Yurt dışında ise durum daha farklı. Engelli sporculara daha fazla sahip çıkıldığını söyleyebilirim.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz