« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kolot Sağlam'a yüklendi

Beşiktaş'ın eski Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot, tüm transferleri Sağlam'ın isteği doğrultusunda yaptıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Akşam gazetesinin haberine göre: "Bir dönem Beşiktaş yönetiminin ağır toplarından olan, Siyah-Beyazlı takımın eski futbol şube sorumlusu Celal Kolot da son günlerde Beşiktaş’ta artan transfer tartışmalarına katıldı ve faturayı teknik direktör Ertuğrul Sağlam’a kesti. Tüm transferleri Sağlam’ın istekleri doğrultusunda yaptıklarını üstüne basa basa vurgulayan Celal Kolot şunları söyledi: “Diatta, Higuain ve diğer futbolcuların tümünü Ertuğrul Sağlam kendisi özellikle istedi ve biz de aldık. Bu iki futbolcuya 8.5 milyon dolar verildi. Bu paraya çok daha iyi yıldız futbolcular ile anlaştık. Hatta Juventuslu Lagrotaglie ve Benfica’da oynayan Anderson ile söz kestik, Sağlam istemedi. Carlton Cole ile 1 milyon dolara anlaştık, imza attıracaktık yine Sağlam istemedi. Cole daha sonra West Ham’a gitti.”

BU PARAYI ALAMAZLAR

“BEŞİKTAŞ yıldız futbolcuları parası olmadığı için değil, Ertuğrul Sağlam istemediği için almadı. Higuain ve Diatta’ya az para vermedik. 8.5 milyon dolar verildi. Onlara verdiğimiz parayla istediğiniz yıldız futbolcuyu alırsınız. Higuain Avrupa’da oynayabilecek kapasitede bir futbolcu değil. Avrupa’da hiçbir kulüp de onu almaz. 500 bin dolara bile versen almaz. Diatta, futbolunun sonuna gelmişti. Yaşı 33. Fransa’da hiçbir takımda oynayamaz. Bedava versen kimse almaz. Bu futbolcular Beşiktaş’ta aldıkları parayı Avrupa’da hiçbir kulüpte alamayacaklarını biliyorlar. Hiçbir yere de gitmezler. Onun için yabancı futbolcuları göndermek çok zor. Çünkü çok iyi kontratları var. Adamın eline verirsin tüm alacaklarını ancak öyle gönderebilirsin. Bunun dışında kolay kolay hiçbir yabancı futbolcu gitmez.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz