Ege Haberleri

EGE

  Koloni fotoğrafları sergiye dönüştü

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ
  06.12.2014 - 15:31 | Son Güncelleme: 06.12.2014 - 15:32

  DENİZLİ'de Kömürcüoğlu Mermer'in üç yıl kendi olanaklarıyla düzenlediği, bu yıl Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından da desteklenen 4'üncü Uluslararası Taş Heykel Kolonisi'nde ortaya çıkan heykellerin fotoğraflarının yer aldığı sergi beğeni topladı.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kömürcüoğlu Mermer ve DENFOT (Denizli Fotoğraf Derneği) işbirliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen heykel fotoğrafları sergisi; Turan Bahadır Sergi Salonu'nda açıldı. Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi'nde katılan sanatçıların yaptığı 60 heykelin fotoğraflarından oluşan serginin açılış törenine; Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kömürcüoğlu Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kömürcüoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı.

  Koloni fotoğrafları sergiye dönüştü

  Heykel fotoğrafları sergisinin ilk kez düzenlendiğini belirten Kömürcüoğlu Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kömürcüoğlu, "Sergimizde daha önce taş olarak gördüğümüz ve sonrasında heykele dönüştürülen eserlerimizin fotoğrafları yer almaktadır. Bu serginin Denizli'de ilk defa olduğunu düşünüyorum. Ama ümit ediyorum herkes bu sergiden büyük bir haz duyacak" dedi.

  Koloni fotoğrafları sergiye dönüştü

  Sanata ve sanatçıya destek olmaya devam edeceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Nihat Kömürcüoğlu'nu koloniyi hayata geçirdiği ve bu başarılı sergiyi gerçekleştirdiği için kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi sanata, sanatçıya destek vereceğiz. Kültürümüze sahip çıkanlara, Denizli'nin geçmişten gelen güzelliklerine katkı sağlamaya ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Yeni güzelliklerin ortaya çıkması için çalışmalarımız sürecek" dedi. Protokol üyelerinin açılışını birlikte yaptığı ve 200 fotoğrafın yer aldığı serginin 1 Aralık'a kadar görülebileceği açıklandı.

  Koloni fotoğrafları sergiye dönüştü

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı