Dünya Haberleri

DÜNYA

  Köln’ü İzmir ile kıyaslamak mümkün değil

  AA
  28.06.2017 - 09:47 | Son Güncelleme: 28.06.2017 - 09:48

  İzmir’deki üç yıllık görev süresini tamamlayan Almanya Başkonsolosu Thomas Gerlach, Başkan Aziz Kocaoğlu’na veda etti. Gerlach, “İzmir’de hayallerimdeki desteğin daha da ötesini gördüm. İstanbul ve Ankara’daki meslektaşlarım bu kentte olduğum için beni hep kıskandı” dedi.

  ALMANYA’nın İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach, kentteki üç yıllık görev süresini tamamladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulunan Alman diplomat, “İzmir’i ve sizleri çok özleyeceğim. Yeni Başkonsolos İzmir’e geldiği için çok şanslı olacak” diye konuştu.
  İzmir’de hayallerindeki desteğin daha da ötesini gördüğünü, İstanbul ve Ankara’daki meslektaşlarının İzmir’de olduğu için kendisini kıskandığını söyleyen Başkonsolos Thomas Gerlach, “Benim kentim Köln ile İzmir birbirine benziyor. Bu benzerlik, Köln’ün de İzmir gibi su kenarında bir şehir olmasından kaynaklanıyor olabilir. Tabii ki Köln’ü İzmir ile kıyaslamak mümkün değil. İzmir çok büyük bir kent; çok uzun yıllara dayanan deniz yolu ticareti var. Almanlar İzmir’i görmeli ve büyülenmeli. Yeni gelen başkonsolosa İzmir’i gezdirdim ve o da bu kente aşık oldu” dedi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı