Köln'de sığınmacılara saldırdılar

DHA
11 Ocak 2016 - 11:24Son Güncelleme : 11 Ocak 2016 - 11:34

Almanya'nın Köln kentinde yılbaşı gecesi yaşanan taciz ve gasp olayları nedeniyle sığınmacılara yönelik artan tepkiler saldırıya dönüştü.

Almanya'nın Köln kentinde bir araya gelen yaklaşık 20 kişilik bir grup, Afgan ve Suriyeli sığınmacıları hedef aldı.

Köln polisinin bildirdiğine göre, dün (Pazar) akşam19:00 sularında merkez tren garı yakınında 6 Pakistanlı sığınmacıya saldıranlar iki kişiyi yaraladı. Hastanede tedavi gören sığınmacıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Aynı caddede bir kaç saat sonra bu kez 39 yaşındaki Suriyeli bir sığınmacı hedef alınarak dövüldü. Polis, her iki olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kölnde sığınmacılara saldırdılar

Köln'de yayımlanan Express gazetesinin iddiasına göre, sığınmacılara saldıran grup bar fedaileri ve holiganlardan oluşuyor. Gazete, grubun Facebook üzerinden haberleşerek Köln'de sığınmacı avına çıktığını öne sürdü.

İddialar konusunda polisten henüz bir açıklama yapılmazken, saldırıların yabancı düşmanlığı olup olmadığının araştırıldığı kaydedildi.

Almanyada yılbaşındaki taciz skandalı büyüyorAlmanya'da yılbaşındaki taciz skandalı büyüyor     

Köln'de cumartesi günü yaklaşık bin 700 dolayında yabancı karşıtı gösteri yapmış ve yılbaşı gecesi yaşanan taciz olaylarından sığınmacıları sorumlu tutmuştu.

Çıkan olaylarda polise taş, şişe ve havai fişeklerle saldırılmış, polis ise göstericilere karşı tazyikli su ve gaz sıkmak durumunda kalmıştı. 

Köln Emniyet Müdürü görevinden alındıKöln Emniyet Müdürü görevinden alındı

Etiketler: Almanya , yılbaşı taciz , gasp

    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı