Köln Savcılığı "Kreş müdürünün rehin alınması" soruşturmasını tamamladı

DHA
09.09.2013 - 17:55 | Son Güncelleme:

ALMANYA'nın Köln kentinin Chorweiler semtinde 5 Nisan 2013 tarihinde bir kreşe girerek müdürü rehin alan Mehmet D. (47) ile ilgili Köln Savcılığı tarafından hazırlanan soruşturma tamamlandı.

Nisan ayında Köln'deki bir kreşin müdürünü rehin alan Mehmet D. hakkında savcılık soruşturması tamamlandı. Alıkoyma, kaçırma, şantaj ve yaralama ile suçlanan Mehmet D.'nin 5 yıla kadar hapsi istendi.

ALMANYA'nın Köln kentinin Chorweiler semtinde 5 Nisan 2013 tarihinde bir kreşe girerek müdürü rehin alan Mehmet D. (47) ile ilgili Köln Savcılığı tarafından hazırlanan soruşturma tamamlandı. Savcılıktan verilen bilgiye göre, Mehmet D. hakkında alıkoyma, şantaj ve yaralama suçlarından dava açılacak. Davanın başlama tarihi ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

PAZARLIKLAR SONUÇ VERMEDİ
Olay günü saat 08.50'de çocuğunu kayıt ettirme bahanesiyle kreşe gelen Mehmet D., odasına girdiği müdürü yanında getirdiği bıçakla yaralayarak rehine almıştı. İçeride bulunan 17 çocuk ve 11 bakıcı dışarı kaçmayı başarmıştı. Kreşe gelen polislerle 10 saat boyunca pazarlık yapan Mehmet D., rehineye karşılık 1,2 milyon Euro ve bir otomobil talep etmişti. Akşam saatlerinde operasyona başlayan özel tim, Mehmet D.'yi sağ omzundan vurup etkisiz hale getirerek kreş müdürü Ulrich W.'yi (51) kurtarmıştı.

MADDİ SIKINTISI MI VARDI
Kreş müdürüyle daha önce hiç bir bağlantısı olmadığı öğrenilen iki çocuk babası Mehmet D.'nin, olayı fidye için gerçekleştirdiği sanılıyor. Mehmet D.'nin, 5 yaşındaki böbrek hastası oğlunun tedavisi için paraya ihtiyacı olduğu ve bu nedenle kumar oynadığı öne sürülüyor. Kumarda kaybeden rehinecinin yaşadığı maddi sıkıntı nedeniyle böyle bir saldırıda bulunduğu iddia ediliyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı