Ege Haberleri

EGE

  'Köleler Adası' Bornova'da sahnede

  Hürriyet Haber
  12 Aralık 2014 - 01:10Son Güncelleme : 10 Aralık 2014 - 12:41

  BORNOVA Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun (BBŞT) ana kadrosu "Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü"nün ardından, yeni oyunu "Köleler Adası"yla izleyicilerin karşısına çıktı.

  Sezonu, "Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü" isimli oyunla açan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni oyunu Köleler Adası'yla izleyici karşısına çıktı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın izleyiciler arasında yerini aldığı gala, Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi'nde gerçekleşti. İbrahim Güngör'ün yönettiği oyun büyük beğeni topladı. Dekoru, kostümleri ve canlı müzikleri ile dikkat çeken oyunda muhteşem bir performans ortaya koyan oyuncular ayakta alkışlandı.
  Köleler Adası Bornovada sahnede
  Sahneye çıkıp oyuncularla birlikte izleyicileri selamlayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ışıkçısından dekorcusuna, kostümcüsünden müzisyenine herkesi kutladı. Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nu daha çok izleyici ile buluşturmayı hedeflediklerini belirten Başkan Atila, "Bu yıl ilk kez Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi ile birlikte Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi'ni de kullanmaya başladık. Sırada Altındağ Atatürk Kültür Merkezi var" diye konuştu.

  OYUNUN KONUSU
  18. yüzyılın en etkili, yaratıcı ve özgün yazarı Pierre Marivaux'ın yazdığı Köleler Adası; bir adaya düşen köle ile efendisinin, konumlarını değiştirmesiyle gelişen olayları mizahi bir dille anlatıyor. Pierre Marivaux Toplumsal sınıflar arasındaki eşitsizlik, sınıf atlama, paranın insan ilişkilerindeki etkileri, kadınların ezilmesi gibi konuları, psikolojik ayrıntılar, incelikli bir üslup ve başarılı bir diyalog örgüsüyle ele aldığı oyunlarıyla, Fransız tiyatrosunun Molièreden sonraki en ünlü komedya ustasıdır.

  ÜÇÜNCÜ OYUN MART BAŞINDA
  17 Ekim'den bu yana Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahnelen "Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü" isimli oyun, ilki 11 Aralık Perşembe olmak üzere 3 hafta boyunca Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi'nde izleyicinin beğenisine sunulacak. Galası yapılan Köleler Adası ise Ocak Ayı'ndan itibaren Çamdibi'nde sahnelenmeye başlayacak. BBŞT, Mart ayı sonunda ise William Shakespeare'in yazdığı "Kral Lear" isimli oyunla tiyatroseverlerin karşısında olacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı