ANTALYA HABERLERİ

Koleksiyondaki 1 doların FETÖ delili sayılmasıyla tutuklanan sanığa tahliye

DHA
26.04.2017 - 17:01Son Güncelleme :
Koleksiyondaki 1 doların FETÖ delili sayılmasıyla tutuklanan sanığa tahliye
DHA

Mustafa KOZAK/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da eşine ait para koleksiyonundaki 1 doların FETÖ/PDY ile irtibatlandırılarak delil olarak alınması sonrasında tutuklanan Mehmet Ö., tahliye edildi.
Antalya'da darbe girişiminden sonra yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan çoğunluğu Uluslararası Antalya Üniversitesi ile FETÖ/PDY'ye ait okullarda ve dershanelerde görevli 10 sanığın yargılanmasına başlandı. Terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle Antalya 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanıklardan 8'inin 'ByLock' kullandığı öne sürüldü. Suçlamaları kabul etmeyen sanıklar tahliye talebinde bulundu.
Uluslararası Antalya Üniversitesi'nde çalışırken FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Ö., evinde yapılan aramada eşine ait para koleksiyonundaki 1 doların FETÖ ile irtibatlandırılarak delil olarak alındığını ileri sürdü. Mehmet Ö., “Eşim Tuğçe Ö.'nün değişik ülkelere ait para koleksiyonu vardı. Koleksiyondaki 1 doları suç delili olarak almışlar" dedi. Avukatı Ferah Öztürk de polisin yaptığı aramada içinden 1 doların alındığını iddia ettiği para koleksiyonunu duruşmada mahkemeye sundu. Öztürk, “Sanığın eşinin çeşitli ülkelere ait eski paralardan oluşan koleksiyonu vardır. Bu koleksiyonu getirdim. Delil olarak alınan 1 dolar, bu koleksiyonun içinden alınmıştır. 1 doların koleksiyonun içinden alındığı ise tutanağa geçirilmemiştir. Koleksiyondaki paraların birçoğu şu anda tedavülde değildir" dedi.
Sanığın eşi Tuğçe Ö. de koleksiyonunun maddi ya da manevi bir değeri olup olmadığı sorulması üzerine “Eşim bu koleksiyondaki 1 dolar yüzünden gözaltına alındı. Koleksiyon artık benim için bir değer ifade etmiyor" dedi.
Duruşmada FETÖ ile irtibatlandırılan bir dershanede Türkçe öğretmenliği yapan Mihriban K. ise cep telefonunda 'ByLock' tespit edildiği iddiasıyla tutuklandığını söyledi. Tutuklanmadan kısa süre önce doğum yaptığını, bebeğinin anne sütünden mahrum kaldığını, bebeğinden ayrı kalmaya dayanamadığını belirten Mihriban K. “Hayatta benim için en değerli varlık bebeğim. Bebeğimin üzerine yemin ediyorum ki ByLock indirmedim ve kullanmadım. Ancak görev yaptığım dershanede diğer öğretmenler ve öğrenciler de cep telefonumdan internete giriyordu. Ben dersteyken telefonum öğretmenler odasında kalıyordu. İhtiyacı olan herkes kullanıyordu" diye konuştu.
3 SANIK TAHLİYE EDİLDİ
Mahkeme heyeti, Mehmet Ö., Fatma Ç. ve Mihriban K.'yı adli kontrolle tahliye etti. Diğer 7 sanığın 'ByLock' kullandıklarına ilişkin tespit tutanağı olduğu gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Koleksiyondaki 1 doların FETÖ delili sayılmasıyla tutuklanan sanığa tahliye hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 17 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Koleksiyondaki 1 doların FETÖ delili sayılmasıyla tutuklanan sanığa tahliye haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı