Kolaya aşerdim

Geçtiğimiz yıl Duman grubunun solisti Kaan Tangöze ile evlenip podyumlara veda eden, çok geçmeden de oğlu Hakan’ı kucağına alan Seçkin Piriler, ebebek’ten Bebek dergisine konuştu.

Röportaj: Müge SERÇEK
05.10.2011 - 01:00 | Son Güncelleme :

SEÇKİN PİRİLER VE OĞLU HAKAN-FOTO GALERİ

Annelik nasıl gidiyor?
- Tüm zamanım Hakan’ın peşinde geçiyor. Henüz yürümeye başlamadı ama çok hızlı emekliyor, yürümesi an meselesi. Bu yüzden bütün gün peşindeyim. Birlikte oyun oynamaya bayılıyor.

Yaramaz bir çocuk mu?
- Yaramaz değil de meraklı diyelim... Her şeyi bir an önce öğrenmek istiyor. Tabii bu öğrenme aşamasında bir yerine bir şey olacak diye korkuyoruz, bu yüzden bütün gün peşinde dolaşıyorum.

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde neler hissettiniz?
- Karmakarışık duygular içindeydim. Anne olmaya hazırdım ama sonucun pozitif olduğunu öğrendiğimde yine de şaşırdım.

Kaan Bey’e nasıl haber verdiniz?
- Birlikte öğrendik, bu yüzden haber vermeme gerek kalmadı. Kaan, benim için doğru bir insandı. Bu yüzden ikimiz de çok mutlu olduk ve heyecanlandık.

HAMBURGER VE KOLAYA AŞERDİM

Hamilelik nasıl geçti?
- Genelde güzeldi. Sadece ilk üç ay mide bulantılarım oldu. Bu yüzden ilk üç ayı yatarak geçirdim. Hatta hiçbir şey yiyemedim. Üç aydan sonra her şey normale döndü. Zaten yaz hamilesiydim, sanırım bu yüzden daha kolay geçti. Sanki hamile değilmişim gibiydi. Umarım bir hamileliğim daha olursa o da bunun gibi rahat geçer.

Aşerdiğiniz bir şey oldu mu?
- Daha çok hamburger ve kolaya aşerdim. Zararlı olduklarını biliyordum, yine de kendimi tutamadım. Ama gecenin bir yarısı Kaan’ı uyandırıp “Hadi kalk şunu alalım, bunu alalım” gibi bir durumum olmadı.

Kaç kilo aldınız peki?
- 15 kilo aldım. Belki daha dikkatli davransaydım daha az kilo alırdım, ama hamileliğimi bu kiloyla bitirmek de beni rahatsız etmedi.

Spor yaptınız mı?
- Yaz hamilesi olduğum için bol bol yüzdüm. Onun dışında sürekli yürüdüm. 8,5 aylık hamileyken Yeniköy’den Tarabya’ya yürüyordum.

Kız mı olsun istiyorsunuz erkek mi?
- Bir cinsiyet tercihimiz yoktu açıkçası, çünkü ilk bebekti. Sağlıklı olması bizim için her şeyden önemliydi. Cinsiyetini önce göstermedi zaten, beşinci ayda erkek olduğunu öğrenebildik.

Hakan ailelerin ilk torunu mu?
- Evet, hem benim ailemin hem de Kaan’ın ailesinin ilk torunu... Bu yüzden beni de Hakan’ı da el üstünde tutuyorlar.

DAYANAMADIM “BENİ BAYILTIN” DEDİM

Hamileyken hiç podyuma çıktınız mı?
- Bir defa defileye çıktım, bir defa da bir tanıtıma katıldım. Sonrasında çalışmadım.

Çalışmamak sizin tercihiniz miydi?
- Evet, çünkü podyuma çıkmak stresli bir iş. Yetiştim, yetişemedim stresi, sürekli bir telaş ve koşturma durumu söz konusu. Düşerim, bir şey olur diye riske girmek istemedim.

Doğum nasıl geçti?
- Zor oldu. Son dakikaya kadar normal doğum diye hareket ettik, hatta doğum sancısıyla hastaneye gittim ve normal doğuma girdim ama 1,5 saat denedik, olmadı. Bu süreç çok yorduğu için beni tamamen bayıltmalarını istedim ve sezaryen oldum. Daha önce hayatımda hiç ameliyat olmamıştım.

Kaan Bey doğuma girdi mi?
- Aslında plan buydu. Yani normal doğum için doğumhanedeyken yanımdaydı ama iş sezaryene dönünce o da çıkmak durumunda kaldı.

Hakan’ı ilk kucağınıza aldığınızda neler hissettiniz?
- Çok farklı ve güzel bir duygu. Dünyaların senin olduğunu hissediyorsun. şaşkınlık, sevinç, hepsi bir arada...

İKİMİZ DE OĞLUMUZA KARDEŞ İSTİYORUZ

Evdeki ilk günler acemilik çektiniz mi?
- Çektim tabii. Daha önce yeni doğmuş bir bebeği kucağıma almamıştım. Neyse ki annelerimiz hep yanımızdaydı. Sağ olsun, Kaan da çok yardım etti. Hakkını yememek lazım, birlikte baktık. Banyosunu bile Kaan yaptırıyordu.

Evde bebek bakımına yardım eden biri var mı?
- Hayır, yok, bugüne kadar da hiç olmadı. Çok ufak bir bebeğin annesi, babası ve aile bireyleri dışında kimseye emanet edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Emziriyor musunuz?
- Evet, Hakan bir yaşını doldurdu, hâlâ emziriyorum. ılk altı ay sadece anne sütüyle beslendi. Daha sonra da bizim yediğimiz şeylerden yedirmeye başladık. Hazır mamanın tadını hiç bilmiyor. Bütün yemeklerini ben hazırlıyorum.

Kaan Bey nasıl bir baba oldu?

Kolaya aşerdim


- ıyi bir baba olacağını biliyordum zaten ama tahminimden de iyi ve ilgili bir baba. ılk günden beri her şeyiyle ilgileniyor.

Hakan ismini kim koydu?
- Kaan... Zaten Kaan ve Hakan isimleri aynı anlama geliyor, ses tınıları da aynı.

İkinci çocuğu ne zaman düşünüyorsunuz?
- ıkimiz de istiyoruz ama Hakan’la aralarında üç dört yaş olmalı. Hakan önce bir anaokuluna başlasın, ondan sonra.

15 KİLO KENDİLİĞİNDEN GİTTİ

15 kiloyu nasıl verdiniz, var mı bir sırrı?
- Kendiliğinden gitti, zayıflamak için hiçbir şey yapmadım. ılk günler yüzüm şişti biraz ama o da 15 gün sonra gitti. Doğumdan bir hafta sonra 36 beden şortumu rahatlıkla giydim.

HAKAN, AŞKIMIZIN MEYVESİ

Lohusalık sendromu yaşadınız mı?
- Bir hassaslık yaşadım ve hâlâ aynı hassasiyet sürüyor. Sanırım bu anne olmanın verdiği bir duygu. Onun dışında gayet enerjiğim. Kaan ve bana ait bir şey var artık hayatımızda. Aşkın meyvesi derler ya, Hakan bizim meyvemiz.

http://twitter.com/hurriyetmagazin   

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün