Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kolay oldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Toshack, ikinci yarının hemen başında nedendir bilemem, Ohen'i oyundan aldı. Ancak Ohen ilk yarıda bir attı, bir de attırdı. Daha önceki maçlara göre biraz daha canlı gibiydi. Beşiktaş'ın klasik bir santrfora büyük gereksinimi var. Bunu durmadan yazyorum. Bu açığı kapatırsa Beşiktaş'ta büyük bir problem çözülmüş olur. Lütfen Ohen devam et. Ve lütfen Amokachi artık sen de bizi soru işaretleriyle karşı karşıya bırakma. İşte koşuyorsun, işte ayağını yere sağlam basıyrsun, işte golünü de attın. Kapansın artık bu sakatlık dosyası. Beşiktaş'ın sana ihtiyacı var, Beşiktaşlı seni istiyor. O ilk geldiğin günlerdeki ‘‘Kara Boğa’’yı bağrımıza basmak için sabırsızlanıyoruz. Dün ilk sinyalleri verdin. Devam Amokachi, devam.

Beşiktaş en kötü gününde bile işte dünkü gibi oynamalı. Oyun disiplini dört dörtlüktü. Maçın her dakikasında kontrol Kara Kartal'ın elindeydi. Savunma güvenliği, özellikle ilk yarıda harikaydı. Bu bölümde İstanbulspor tek gol pozisyonuna giremedi. Bu takım liberosuz oynayamaz. Galiba artık Toshack da bu gerçeği anladı. Defanstaki rahatlıkta orta alan oyuncularının katkısı da önemli faktördü.

<ı>Del Solar mükemmeldi

Del Solar hem oynadı, hem de oynattı. Ayrıca da boğuştu. Bir futbolcu daha başka ne yapacak? Del Solar'ı ayakta alkışlıyorum. Ancak Sellami için olumlu konuşmam ne yazık ki yine olanaksız. Ve de işin ilginç yanı, Sellami sahada, Ayhan kulübede. Toshack böyle bir yanlışa nasıl düşer, anlamak çok güç. Yoksa kendi getirdiği adama kıyak mı yapıyor?

Beşiktaş zor maçı kolay geçti. Demek ki biraz dikkat, biraz istek, biraz ciddiyet bile yeterli olabiliyor. O halde biz bunu bundan sonra da hep bekleyeceğiz, hep isteyeceğiz.Bunları da Beğenebilirsiniz