« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kolay maçı zora soktuk

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, rahat bir maçı zora soktuklarını belirterek, "İzleyenler için zevkli bir maç oldu. Rahat kazanabileceğimiz maçı berabere de bitirebilidrik" dedi. Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise, "Amatör takımın yemeyeceği goller yedik" diye konuştu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Maç sonrası değerlendirmelerde bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ligin ikinci yarısında iyi futbol oynamasına rağmen kazanamayan iki takımın karşı karşıya geldiğini belirterek, "Hem Sivasspor için hem de bizim için zor maçtı. Sivasspor'un sahasında oynaması nedeniyle daha baskılı ve arzulu oynayacağını biliyorduk, biz de aynı şekilde istekliydik. Golü erken bulamamız nedeniyle avantajlı duruma geçtik. Bunu da uzun süre koruduk. Çok pozisyon bulduk. Maçın geneline baktığımızda oyun ve skor üstünlüğü bizdeydi. Ama daha farklı kazanabileceğimiz bir maçı puan kaybıyla da bitirebilirdik. İzleyenler için çok güzel ve heyecanlı bir maç oldu. Aynı zamanda bizim için sıkıntılı bir maç oldu. Bugünki oyunumuzun karşılığı daha kolay bir maç olmalıydı. Ben Sivasspor'u isteğinden ötürü tebrik ediyorum. Sivasspor'un ligi daha üst sıralarda bitireceğine inanıyorum. Bursa ve Galatasaray maçında da iyi futbol oynadılar" diye konuştu.

Ligin ikinci yarısında ilk kez 3 puan aldıklarını söyleyen Güneş, "Moral açısından çok iyi oldu. Tüm bunlara rağmen maçı zor kazanmamız ise bizim eksiğimiz. Hakemlerle ilgili açıklama yapmak istemiyorum. Çünkü bu şekilde hiçbir yere varamıyoruz" dedi.

Trabzonspor'un galibiyetinde büyük rol oynmayan Burak Yılmaz, üzerlerindeki ölü toprağını attıklarını belirterek, "İkinci yarıya başladığımızdan beri üzerimizde bir ölü toprağı vardı. Bugün bunu burada ne olursa olsun aşmamız lazımdı. 2 gol yememize rağmen yeniden toparlanıp golümüzü attık. Bugün ikinci yarı bizim için yeniden başladı. Tekrar ilk yarıdaki Trabzonspor'u yeniden gösterdiğimize inanıyorum" ifadesini kullandı.

Trabzonsporlu Glovacki ise, "Gerçekten de bu maç bizim için zor geçti. 3 puanı aldığımız için mutluyum. Maç boyunca daha iyi konsantre olmamız gerekirdi" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz