Ege Haberleri

EGE

  Kol kola girilince hedeflere ulaşılır

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  09 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 08 Ekim 2011 - 20:17

  GÖRDES Barajı’ndan İzmir’e Mayıs 2011’de verilmeye başlanan suyun arıtıldığı Manisa Sarıkız’daki tesisin resmi açılışı gerçekleşti.

  Açılış törenine Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Nuriye Belediye Başkanı Hasan Karapehlivan da katıldı.
  Kocaoğlu, Gördes Barajı’nı DSİ’nin tamamlandığını, 34,5 kilometrelik hat yapıldığını, Büyükşehir’in de Sarıkız’daki tesisi Mayıs 2011’de devreye aldığını, Belkehvede’de büyük bir arıtma daha yapılacağını açıkladı. Su ve Orman Bakanı Veysel Eroılu’nun törenle ilgili serzenişte bulunduğunu belirten Kocaoğlu, “Hizmette siyasetin yeri yoktur. Ancak, Büyükşehir Belediyesi kentten 100 kilometre uzakta su sağlamak için böyle bir projeyi gerçekleştirmişse, siyasi bayrak açmadan vali, belediye başkanı ve halkı da çağırarak mütevazı bir törenle suyun nerden getirildiğini anlatmasının ne mahsuru olduğunu anlamış ve algılayabilmiş değilim” dedi.

  Çabalar İzmir için

  Kocaoğlu, İzmir’in su probleminin çözümüne katkıda bulunduğu için Eroğlu başta olmak üzere, DSİ, İZSU çalışanlarına teşekkür ettiğini söyledi, “Kim yaparsa sonuna kadar alkışlarız. Hem İzmir halkı, hem de ben belediye başanı olarak minnetar kalırız. Bizim yerel yönetim anlayışımızda siyaset yoktur” diye konuştu.
  Hükümet ve devletin İzmir gibi bir metropol kenti projeleri ve kalkınması için çabalaması gerektiğini savunan Kocaoğlu, “İzmir’in buna ihtiyacı vardır. Kol kola girdiğimizde, bu zihniyetle çalıştığımızda ulaşılamayacak hedef yoktur. Dünya hem ekonomik, hem siyasi sıkıntı içinde. Türkiye’de ise maalesef iki, üç günde bir şehit cenazeleri kalkıyor. Bunu aşmak için tek güç 74 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır” dedi.
  Vali Halil İbrahim Daşöz, İzmir ve Manisa’nın ortak projelerinin sayısının çok oluşunun, biri olmadan diğerinin eksik kalacağının göstergesi olduğunu söyledi.
  Nuriye Belediye Başkanı Hasan Karapehlivan, bölgede işsizlik nedeniye göç yaşandığını, 2004 yılında 1850 olan nüfusun 2011’de 1250’ye düştüğünü söyledi. Karapehlivan, Kocaoğlu’na bölge gençlerinden 31’inin arıtma tesisinde işe aldığı için teşekkür etti.
  Konuşmaların ardından, tesis balonlar uçurularak sembolik olarak hizmete açıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı