« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kol kola gideriz

Milli Takımlar Teknik Direktörü, "Ben hep pozitif düşünen ve iyi senaryoları düşünen bir insanım. Bugünkü maçta Yunanistan’ı yeneriz, Bosna da Norveç’i yener, iki takım da belli olur" derken, Türk gazetecilere yüklendi.

Emre OKTAY
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Avrupa Şampiyonası’na, Yunanistan’la birlikte katılacaklarını belirterek, "Komşu komşuya gideriz" dedi. Çok sayıda yerli ve yabancı medya mensubunun takip ettiği basın toplantısında ilk sözü Yunanlı gazetecilere veren Terim, "Yunanistan aşama yaptı, bir korkunuz var mı?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Yarınki (bugünkü) maçta, Norveç’te yine şansımız var. Ben hep pozitif düşünen ve iyi senaryoları düşünen bir insanım. Yunanistan’ı yeneriz, Bosna da Norveç’i yener, iki takım da belli olur."

İlk günden beri Avrupa Şampiyonası’na gitme inancı taşıdığını ve bugünkü maçta sakin olmaları gerektiğini kaydeden Terim, sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplantılarımızda, oyuncularımıza sakin olmalarını, paniğe girmemelerini söylüyoruz. Hırs, istek ve coşkuyla, paniği, telaşı karıştırmamamız gerektiğini ifade ediyoruz. Oyunun her saniyesinde oyunu değiştirebilecek oyuncularımız var. Hırslı, coşkulu, heyecanlı olacağız, ama başka bir taşkınlık, bize ve oyunumuza zarar verir."

Ben de hedef gösteririm

Terim,
"Çok eleştiriliyorsunuz. Yunanistan maçını kazanırsanız, tavrınız nasıl olur?" sorusu üzerine, "Hiçbir zaman kazandıktan sonra ’Gördünüz mü?’ diye tavır içinde olmadım. Benim duruşumla hiç orantılı değil, kaybetmişken tehlikeli olabilirim. Ben olayı, ’Bunlar bizi hırpalar, yerer, döver, zaman zaman da severler’ diye düşünüyorum. Siz beni gösterdiğinizde hedef halindeyim, istesem ben de hedef gösterebilirim. Bu çözüm değil, sadece problemi deşer. İnşallah yarın (bugün) Türk Milli Takımı gol atar, basın tribünü de ayağa kalkar, hep beraber öpüşürüz. Hep beraber bir yere gideriz" ifadesini kullandı.

Ailemin kılına dokunamazsınız

Ancak bir basın mensubunun "Medya ile aranızdaki küslük ne zaman bitecek?" sorusu üzerine sinirleri gerilen ve Türk gazetecilere serzenişte bulunan Terim, sözlerini sert bir üslupla tamamladı: "Beni yerden yere vurabilirsiniz, ama ailemin kılına hiçbiriniz dokunamazsınız.

Yaşadığım sürece evladıma kanadımı gererim, böyle olunca da ne olacağını içinizden bazıları bilir. Spor yazarı oldun mu görevin beni ve mesleğimi eleştirmektir. Bunun manası da irdelemektir. Bir damla gözyaşına kıyamadığım evladımın, benim yanımda ağlamasına hiçbiriniz sebep olamazsınız, buna da müsaade etmem. Ondan sonra da bana küslük sorusunu soramazsınız?"

Bunları da Beğenebilirsiniz