Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kokuyu duyup evden çıktı, 5 dakika sonra doğalgaz patladı

  Hüseyin TÜCCAR- Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)
  19.10.2011 - 12:36 | Son Güncelleme: 19.10.2011 - 12:36

  BURSA’da bir evde doğalgaz sıkışması sonucu meydana gelen patlama paniğe neden oldu. 50’ye yakın ev ve işyerinin hasar gördüğü patlamada ölen ya da yaralanan olmadı.

  Merkez Yıldırım İlçesi Muhtarlık Sokak’ta alt katı depo olarak kullanılan binanın üst katındaki evde annesi 72 yaşındaki Zeynep Duman ile yaşayan 50 yaşındaki Hasan Duman, bu sabah saat 09.00’da evdeki ağır doğalgaz kokusundan rahatsız olup annesini de alarak binadan çıktı. 5 dakika sonra evde meydana gelen patlama, sokağı harabeye çevirdi. Evin kullanılamaz duruma geldiği patlamada çevrede bulunan 50’ye yakın ev ve işyeri de hasar gördü. Semt sakinlerinin terör saldırısından şüphelendiği patlamanın ardından mahalleye çok sayıda polis, sağlık ekibi, itfaiye ve doğalgaz görevlileri yönlendirildi. Patlamanın meydana geldiği kullanılamaz durumdaki evde inceleme yapan ekipler, olayın doğalgaz sıkışmasından meydana geldiğini söyledi. "Tek tesellimiz can kaybının olamaması" diyen yetkililer, doğalgaz patlamasına neden olan etkenin araştırıldığını açıkladı.

  Evden tam zamanında çıktıklarını söyleyen Hasan Duman, "Tesadüfen yaşıyoruz. Beş dakika geç kalsam şimdi annemle birlikte ölmüştük" dedi.

  Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı