Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kökten dinci terör üssü olduk

  Hürriyet Haber
  26 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Ağustos 2012 - 23:31

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AK Parti’nin Türkiye’yi kökten dinci terör örgütlerinin üssü haline getirdiğini öne sürerken, “AKP’nin Suriye politikası Türkiye’ye tarihinde en çok düşmanı kazandıran politika olmuştur. Kurtuluş Savaşı’nda bu kadar düşmanımız yoktu. Bu başarı AKP’nin” eleştirisinde bulundu.

  Toprak, dün yaptığı yazılı açıklamada özetle şunları vurguladı:

  El Kaide bağlantısı

  “2003 yılında aralarında HSBC Bankası’nın da bulunduğu bir dizi kurum ve kuruluşa El Kaide’nin düzenlediği bombalı saldırıda, 57 insan yaşamını yitirdi ve 700 kişi yaralandı. Bu olayda kullanılan arabanın sahibi ve olaya karışan şahısların avukatlığını yapan kişi, Halep’te Suriye ordusu ile girdiği silahlı çatışmada öldürüldü. Yani bu saldırılarla ilişkili olan kişiler Türkiye üzerinden Suriye’ye geçip Suriye ordusuna karşı savaşmışlardır. Bu şahıslar Türkiye’de eylem yapıp onlarca masum insanı katlederken kötü, Suriye’de Esad’a karşı savaşırken iyi terörist mi oluyor? Yıllardır AKP demiyor muydu ‘Senin teröristin benim teröristim yoktur’ diye? Bu durum AKP’nin söylemini çürütmüyor mu?

  AKP yaşananı seyrediyor

  AKP, Türkiye’yi El Kaide başta olmak üzere kökten dinci terör örgütlerinin üssü haline getirmiştir. Bu örgütlere mensup insanlar Hatay’da ellerini kollarını sallayarak vatandaşlarımızı tehdit ederken AKP yaşananları sadece seyretmektedir. Suriye’den gelenlerin çıkardığı olayların sorumlusu AKP’dir. Bugün Hatay’da mezhep savaşlarının altyapısı hazırlanırken AKP, bu sürecin aktörlerine kol kanaat germektedir.

  AKP’ye ‘tarihi’ uyarı

  AKP’ye şu tarihi uyarıyı yapıyoruz; dün Irak ve Afganistan’ı El Kaide ve kökten dinci terör örgütlerinin üssü diyerek işgal edenler yarın aynı gerekçeyi Türkiye için de kullanabilirler. AKP’nin Suriye politikası Türkiye’ye tarihinde en çok düşmanı kazandıran politika olmuştur. Ülkemiz işgal edildiğinde ve Kurtuluş Savaşı’nı verdiğimizde bile bu kadar çok düşmanımız yoktu. Bu başarı AKP’nindir.”              

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı