Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Kök hücre teknolojileri yaz okulu sona erdi

  AA
  14.09.2013 - 14:38 | Son Güncelleme:

  Kocaeli Üniversitesi bünyesinde açılan “Kök hücre teknolojileri yaz okulu” farkı ülkelerden gelen araştırmacılar ve lisansüstü öğrencilerinin katılımıyla sona erdi.

  Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOGEM) Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Almanya Geneocell Uluslararası Medikal Enstitüsü tarafından düzenlenen “3’üncü Kök Hücre Teknolojileri Yaz Okulu” sona erdi. Kocaeli Üniversitesi düzenlenen törende, çeşitli ülkelerden araştırmacılar ve lisansüstü öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen yaz okulunu tamamlayanlara sertifikaları verildi. KOÜ Tıp Fakültesi Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (KÖGEM) Müdürü Prof. Dr. Erdal Karaöz, yaz okulunda, kök hücre tedavileri ile ilgili teorik ve pratik uygulamaları içeren bir haftalık eğitim verildiğini belirtti.

  Karaöz, yurtiçi ve yurtdışından gelen bilim adamlarınca, kök hücre biliminin temel kavramları, güncel yaklaşımlar ve kişiye özgü tedavi modellerine ilişkin konferanslar verildiğini bildirdi. Okula İran, Danimarka, Kenya, Fransa, İngiltere ve Almanya'dan gelen araştırmacıların katıldığını belirten Karaöz, şunları söyledi:
  "Organizasyon Türkiye'nin kök hücre alanında geldiği noktayı, evrensel bilim adamlarıyla paylaşmak açısından başarılı geçti. Kursa katılan genç araşırmacıların bazıları kariyerine bizim labaratuvarlarımızda devam etmek istediklerini söylediler. Özellikle Almanya, İngiltere ve Fransa'dan katılanlar ortak proje yürütmeyi teklif ettiler. Bizim için çok önemli. Türkiye'de kök hücre alanında teknolojik ve bilimsel alt yapı olarak geldiğimiz noktanın azımsanmayacak seviyede olduğumuzu gördüler."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı