Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koeman'a kanser şoku

Hollandalı eski futbolcu Ronald Koeman'ın 49 yaşındaki eşi Bartina Koeman, meme kanserine yakalandı. Bartina'nın kansere karşı savaşında en büyük desteği, efsane futbolcu eşi Ronald Koeman veriyor.

FATİH ÖZYAR - ROTTERDAM / DHA
SON GÜNCELLEME

Efsane futbolcunun eşi Bartina Koeman, dün akşam çıktığı RTL Boulevaard televizyon programında meme kanseri olduğunu doğruladı. 6 hafta önce 'meme kanseri' teşhisinin konulduğunu açıklayan futbol kadını, tedavilerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini, kanserin vücudun diğer bölümlerine sıçramadığını ifade ederek, "Kanser teşhisi 6 hafta önce konulmuştu. Çok hızlı bir şekilde tedavi sürecine başladık. Göğsümdeki tümör başarılı bir şekilde alındı. Vücudumun tedaviye olumlu tepki vermesi bizi daha da sevindiriyor. Kısa süre içerisinde eski sağlığıma kavuşacağımı umut ediyorum" diyerek şimdilik göğsünün alınmasının söz konusu olmadığını söyledi.

49 yaşında olan Bartina Koeman, 1985 yılında o dönemde Ajax'ta top koşturan Ronald Koeman'la hayatını birleştirdi. 1987'de dünyaya gelen kız çocuklarına Debbie adını veren çift, Barcelona'ya taşındıklarında orada dünyaya gelen iki erkek çocuklarına Tim ve Ronald adını verdiler. 2007 yılında Hollanda televizyonunda 'Just the two of us' ses yarışmasına katılan Bartina Koeman, finallere kalamadan elenmişti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler