« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koeman: Futbol siyaset kurbanı olabilir

2008 yılından bu yana Macaristan (A) Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörlüğünü yapan Hollandalı Erwin Koeman, yaptığı çarpıcı açıklamalarla Macar spor medyasının dikkatlerini üzerine çekti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Macaristan (A) Milli Futbol Takımı ile son yaptığı maçlarda kötü sonuçlar alan ve büyük eleştirilerin hedefi olan Erwin Koeman, “Macaristan'da futbol siyasetin kurbanı olabilir” açıklamasında bulundu.

Hollandalı çalıştırıcının Belçika'da çıkan Het Laatste Nieuws'a verdiği röportajda, “Macaristan'da siyaset futbola yön veriyor. Son zamanlarda benim ve Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı İstvan Teleki'nin Macar futboluna hiç bir yararlı hizmet vermedikleri açıklamalarını duyuyorum” diye konuştu.

Koeman, Macaristan'da sağcı siyasetçilerle, milliyetçi Macar antrenörlerin kendisinin bu görevden alınması için bir kampanya içerisinde olduğunu söyledi.

Macaristan'da önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak olan genel seçimleri kazanmasına kesin gözüyle bakılan sağ görüşlü ana muhalefet partisi konumundaki (FİDESZ) partinin başkanı Viktor Orban'ın Başbakan olması halinde hem Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı, hem de Erwin Koeman'ın gönderileceği konuşuluyor.

Viktor Orban'ın Macaristan (A) Milli Takımı'nın başına Macar çalıştırıcı getireceğine kesin gözle bakılıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler