Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Koelner Academy

  Hürriyet Haber
  22 Mayıs 2011 - 11:41Son Güncelleme : 22 Mayıs 2011 - 11:41

  CRR
  23.05.2011
  20:00

  NE KADAR: 1. Kategori: 50,00 TL, 2. Kategori: 39,00 TL, 3. Kategori: 28,50 TL, 4. Kategori: 17,00 TL

  17. yy ‘dan 21. yy’a dek uzanan periyodda modern ve klasik anlamda tanınmış solistlere ve sanatçılara temel çalışma alanını oluşturmuştur. Grup, her bir çalışma ile uygun enstrümantasyon, tarihi yerleşim planları ve eleştirel yayınlar aracılığıyla bestekârların isteklerini ortaya çıkarmaya çabalamaktadır.

  Almanya, Avusturya Fransa, İspanya, Hollanda, İtalya, Belçika, Estonya ve İzlanda’daki etkileyici performansları ile grup eleştirmenlerden tam not almıştır.

  Bu performansların çoğu canlı olarak yayınlanmış olup çeşitli televizyon kanalları tarafından filmleştirilmiştir. 2009 sonbaharında grubun Mozart piyano konçertoları BIS markası altında piyasaya sürülmüştür.

  Orkestranın 08/09 sezonu performansları arasında Stravinsky’nin “Sacre du Printemps “ve Rameau çalışmalarıyla Utrecht Early Music Festival’de, Beethoven ve Onslow çalışmalarıyla Belçika’da Van Vlaanderen Festivali’nde, Haydn ve Mozart programlarıyla Hollanda’da Nederlands Kamerkoor ‘da, Mozart piyano konçertolarının da yer aldığı bir turneyle İsveç, Hollanda ve Belçika ‘da Ronald Brautigam ile beraber sahne almışlardır. Ayrıca İspanya’da Festival Internacional de Musica Portico de Zamora’da Meder’in St. Matthew Passion ile; Bach’ın Markuspassion ile Dresden’de, Haydn kreasyonu ile the Europäische Festwochen in Passau ve Europäische Kirchenmusik Festivalleri’nde sahne almıştır. Orkestra’nın Norveç’te Vestfoldfestival ve İtalya’da Festival Piccola Accademia de Montisi’de çalışmaları bulunmaktadır. Grubun ilk CD’si Johann Valentin Meder’in "St. Matthew Passion” kaydı Goldberg Fono Forum’dan 5 yıldız almıştır.

  J.S. Bach
  Tönet ihr Pauken! Erschallet, Trompeten  BWV 214
  Cantata for SATB,  3 trumpets, timpani, 2 flutes, 2 oboes, bassoon, strings and b.c
   
  Der Herr denket an uns  BWV 196  - Cantata for SATB, strings and b.c
                                    
  Angenehmes Wiederau BWV 30a - Cantata for SATB,  3 trumpets, timpani, 2 flutes, 2 oboes, strings and b.c

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı