Koç'tan Gürtuna'ya Amerika daveti

Hürriyet Haber
24 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 24 Şubat 2000 - 00:01

TÜRK Amerikan İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Mustafa Koç ile koordinatörler Başak Küsefoğlu ve Kaan Rasim Aytoğu'dan oluşan bir heyet İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'yı ziyaret etti. Türk Amerikan İş Konseyi ile Amerikan Türk İş Konseyi'nin 29-31 Mart 2000 tarihleri arasında Washington'da yeni binyılın ilk toplantısını gerçekleştireceğini hatırlatan Koç, Gürtuna'yı bu toplantıya şeref konuğu olarak davet ettiklerini söyledi.

Bu sene 2 bin ila 2 bin 500 kişilik katılım beklendiğini belirten Koç, ‘‘Özellikle geçen sene ABD Başkanı'nın Türkiye'yi ziyaretinden sonra bize verdikleri önem apaçık ortadadır. Milenyumun ilk toplantısı olarak bu fevkalalde önem taşıyor. O bakımdan sayın Başkan'ın bu toplantıya katılıp bize destek vermesi çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Eğer kendileri gelirlerse bizi ihya edecekler’’ dedi. Gürtuna da toplantıya katılmayı istediğini belirtti.

Bu arada Washington toplantısına, Mustafa Koç tarafından davet edilen MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, toplantıya katılamayacağını bildirdi. Bahçeli yerine, son seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptığı Başbakanlık Başdanışmanı Mimar Prof.Dr. Ahmet Vefik Alp'i gönderiyor.

Kemal DİYARBEKİR/ Şehriban OĞHAN

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı