Koç'tan 8 yıla 3.7 trilyon

Hürriyet Haber
22.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 22.04.1998 - 00:01

Türkiye'yi 21. yüzyıla taşıyacak eğitim reformunun temelini oluşturan 8 yıllık kesintisiz eğitime destek kapmanyasına Koç Topluluğu da rekor katkı ile katıldı. Koç Topluluğu Vehbi Koç Vakfı aracılığıyla gerçekleştirdiği katkı çerçevesinde, 11 ilde 15 milyon dolar (harcayarak 15 ilköğretim okulu yaptıracak. Okulların Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışıyla ilgili protokol dün Milli Eğitim Bakanı Hikmet Uluğbay ile Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Koç tarafından imzalandı. Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda gerçekleştirilen imza töreni öncesi yaptığı konuşmaya Vehbi Koç Vakfı'nın, eğitim, sağlık ve kültür olmak üzere 3 ana alanda hizmet verdiğini işaret ederek başlayan Koç, bunlardan en önemli alanın eğitim olduğunu vurguladı.

HÜKÜMET BAŞARILI

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Rahmi Koç, Koç Topluluğu'nun programını yüzde 50 enflasyona göre ayarladığını anlatarak, şunları kaydetti: ‘‘Koç Topluluğu'nun programını enflasyona göre ayarlayacağını söylediğimde, bazı meslektaşlarımız tarafından tenkit edildik. Programlarımızı hakikaten yüzde 50 enflasyona göre ayarladık. 3 ay sonra duruma bakacağız ve programlarımızı ona göre revize edeceğiz. Şimdilik yüzde 50'ye göre gidiyoruz. Enflasyon aşağı gittiği sürece, biz de buna kendimizi uyduruyoruz.’’

Hükümeti başarılı bulduğunu bildiren Koç, ‘‘Ama yapılanların neticesi kısa sürede ortaya çıkmıyor. Hükümet gerekli tedbirleri aldı. Sabırlı olmak lazım’’ diye konuştu.


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı