GAZİANTEP HABERLERİ

Koçer, 2015 Yılı İkinci Çeyreğindeki Büyümeyi Değerlendirdi

IHA
10 Eylül 2015 - 13:32Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 13:33

AK PARTİ EKONOMİ İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISI VE GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ NEJAT KOÇER

IHA

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, 2015 yılı ikinci çeyreğindeki büyümeye ilişkin değerlendirmede bulundu.
2015’in ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisi beklentilerin üzerinde yüzde 3,8 gerçekleşerek umut verdiğini belirten Koçer, Türkiye ekonomisinin büyümeye devam ettiğini söyledi. İkinci çeyrekteki büyümenin beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini ifade eden Koçer, ”Büyük üzüntü yaşadığımız şu günlerde sevindirici haber güçlü Türkiye ekonomisinden geldi.
2015’in ikinci çeyreğinde Türkiye ekonomisi beklentilerin üzerinde yüzde 3,8 gerçekleşerek umut verdi.
Görülüyor ki yaşanan ekonomik durağanlık neticesinde daralan dünya ekonomisine rağmen yapılan reformlar ve mali disiplin ile güçlenen Türkiye ekonomisi daha da güçlenerek büyüyor.
Altını çizmek isterim ki büyümenin anahtarı olan ekonomik istikrarın devamı kesin olarak siyasi istikrara bağlıdır.
Büyük Türkiye hedefimizin yol haritası olan ekonomik ve siyasi istikrar devam ettiği sürece ülkece daha iyi ekonomik hedeflere ulaşacağız.
Türkiye’nin G-20 ülkeleri içerisindeki ihracat performansında 7.sırada yer alması ve temmuz sanayi üretim rakamının yüzde 0.03 artış göstermesinden sonra 2.çeyrek büyüme rakamlarındaki beklentinin üzerindeki sonuçlar dikkat çekicidir.
Bu durum Türkiye ekonomisinin güçlü yanlarının arttığı ve tüm sıkıntılara rağmen rekabet gücünün yüksek olduğuna işarettir.
Bu olumlu gelişmelerin yanı sıra ekonomide gerek üretim gerekse ihracat alanında morallerin yükselmesi ve Türkiye ekonomisinin rekabet gücünün artması için her türlü destek ve çalışmanın içerisindeyiz.
Ekonomik verilerimizi dünya ve bölge ekonomisi içerisinde değerlendirdiğimizde daha iyi bir düzeyde seyrettiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Koçer, 2015 Yılı İkinci Çeyreğindeki Büyümeyi Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 13 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Koçer, 2015 Yılı İkinci Çeyreğindeki Büyümeyi Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:19
  • Yatsı
   20:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı