GeriSpor Koçbaşı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koçbaşı

Yavuz GÖKMEN

B maç kazanılmadığı için başımızı ellerimizin arasına alıp dövünmemiz yersizdir. Kazanamadık çünkü Almanya'yı yenince fena halde havalanmış, aşırı ve abartılı bir sevince kapılmıştık. Almanya'yı yendik, o zaman herkesi yeneriz diye düşünmüştük.

Yenemedik çünkü düşünmemiz gereken Finlandiya'nın Almanya'dan daha iyi bir takım olduğuydu. Bu adamlar ne kadar darbe alırlarsa alsınlar yıkılmak bilmiyorlardı. Biz bu adamları Hakan Şükür'ün öncülüğündeki bir koçbaşı ile dövdük. Ne var ki yıkamadık.

Mağlubiyette bir numaralı sorumlu bence Mustafa Denizli'dir. İlk yarının en kötü istatistiklerine sahip olan Tugay Kerimoğlu'nu oyundan almakta ne kadar haklıysa, ilk yarının en iyi istatistiklerine sahip Okan Buruk'u oyundan alması da o kadar haksızdı.

Maçın istatistiklerinde en iyi puanlar Sergen Yalçın, Abdullah Ercan, Ogün Temizkanoğlu ve Hakan Şükür'e aittiler. Hakan Şükür maç boyunca gollük pas ve orta bekledi, bunları alamayınca rakip savunmayı sarsarak arkadaşlarına gedik açmak için çılgınca uğraştı. Bu arada kaptığı topu Sergen Yalçın'a uzattı ve Sergen Yalçın topu Ogün Temizkanoğlu'nun önüne atınca muhteşem bir gol geldi.

Gene de Milli Takım oyun tutturabildiği zaman rakip tanımayacağını bu maçta ilan ediyordu. Bence umutsuzluğa kapılmaya hiç gerek yok. Dengeli ve istikrarlı bir yürüyüşle gidersek sonuca ulaşabiliriz.Yorumları Göster
Yorumları Gizle