KAYSERİ HABERLERİ

Kocasinan'da fidan dikme şenliği

DHA
30.04.2017 - 15:48Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA)- KAYSERİ'nin merkez Kocasinan Belediyesi, ‘Daha Yeşil Kocasinan’ çalışmaları kapsamında Kuşçu Mahallesi'nde fidan dikimi yaptı.
Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2017 yılı içerisinde 100 bin ağaç ve fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, Kuşçu’da baraj gölü çevresinde dikilen ağaçlar sayesinde mavi ile yeşili buluşturup bölgeyi turizm cenneti haline getirmek istediklerini söyledi. Başkan Çolakbayrakdar,  gerçekleştirdikleri fidan dikme etkinliklerinde özellikle öğrencileri de dahil ettiklerini vurguladı. Daha önceki etkinliklerde kreş çocukları, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile Down Sendromlu ve otizmli çocuklarla da bir araya geldiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, çocuklara daha sağlıklı ve daha yeşil bir Kocasinan bırakmak istediklerini ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kocasinan'da fidan dikme şenliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocasinan'da fidan dikme şenliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı