KAYSERİ HABERLERİ

Kocasinan Meclisi Toplandı

IHA
07 Eylül 2015 - 17:29Son Güncelleme : 07 Eylül 2015 - 17:30

KAYSERİ KOCASİNAN BELEDİYESİ

IHA

Kocasinan Belediye Meclis Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi.
Kocasinan Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesine istinaden Meclis Birinci Başkanvekili Mustafa Öztürk Başkanlığında toplanarak gündemindeki 13 asıl ve 3 ek gündem maddesini görüşerek karara bağladı.
Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize de sabırlar dileyen Mustafa Öztürk daha sonra gündem maddelerine geçti.
Sivas-Gesi Yolu Kavşağı’ndan Mimarsinan Kavşağı’na kadar olan bölgede raylı sistem ve yeni talepler doğrultusunda, 50 metrelik Sivas Bulvarı’yla, yolun doğusunda bulunan konut dışı kentsel çalışma alanı olarak planlanan yerlerin konut alanı olarak planlanması oybirliğiyle kabul edildi.
Mülkiyeti Kocasinan Belediyesi’ne ait Erkiletteki 2 bin 500 metrekarelik parselin, aile sağlık merkezi yapılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü’nün talebi üzerine Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilmesi de oybirliğiyle kabul edildi. Yine Sümer Mahallesi’nde 2, Yıldızevler Mahellesi’nde de 1 olmak üzere toplam 3 okul yerinin Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisi de oybirliğiyle kabul edildi.
Seyrani Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı uygulama esasları görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilirken Kocasinan Belediyesi sınırları içinde toplanacak geri dönüşüm işlerinin yürütülmesi amacıyla KAYÇEV A.Ş ile protokol yapılması için belediye başkanı veya görevlendireceği kişilere yetki verilmesi de oybirliğiyle kabul edildi.
Meclis toplantısı sonunda Yamula Patlıcanı Tanıtım Günleri Kapsamı’nda tanıtım amacıyla meclis üyelerine patlıcan ikram edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kocasinan Meclisi Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocasinan Meclisi Toplandı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:52
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   21:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı