KAYSERİ HABERLERİ

Kocasinan’dan Muhtarlara Bilgisayar

IHA
21.08.2015 - 15:16Son Güncelleme :

KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR MUHTARLARA BİLGİSAYAR VERDİ

IHA

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, mahallenin ihtiyaçlarını daha hızlı ve konforlu bir şekilde karşılamaları, vatandaşlara seri hizmet verebilmeleri için Kocasinan muhtarlarına bilgisayar ve yazıcı verdiklerini söyledi.
Muhtarlarla çeşitli vesilelerle sık sık görüştüklerini belirten Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Kayseri’de belediyelerimiz, yıllardır muhtarlarımızla iç içe olan bir yönetim anlayışı sergilemekte, her daim işbirliği içerisinde, mahallelerine daha iyi hizmet verebilmeleri için imkanları ölçüsünde muhtarlarımızı desteklemektedir. Doğrusunu söylemek gerekirse, benim yönetim anlayışımda da muhtarlığın çok önemli bir yeri vardır. Yerel yönetimlerin önemli bir birimi, önemli bir parçası olan muhtarlarımıza ne yazık ki hak ettikleri değer verilmiyor. Bütçelerinin olmaması, teknolojik altyapıyı yeterince takip edecek imkana sahip olmamalarının yanı sıra, bazı muhtarlarımızın hizmet vereceği doğru dürüst bir mekanı bile bulunmuyor. Bu noktada Kocasinan Belediyesi olarak şimdi olduğu gibi bundan önce de gerekli desteği verdiğimizi hepiniz biliyorsunuz” şeklinde konuştu.
Başkan Çolakbayrakdar şöyle devam etti, “Hızlı bir şekilde hayata geçirdiğimiz Mahalle Evlerimizde muhtarlarımızın daha nezih ortamda hizmet verebilecekleri, muhtar evinin de olmasına büyük önem veriyoruz. Ben şahsen, sosyal hayat içerisinde mahalle muhtarlarının fonksiyonlarını artırmamız gerektiğine inanıyorum. Muhtarlık müessesesinin ne kadar gerekli olduğunun, zamanla çok daha iyi anlaşılacağı kanaatindeyim. Halkla iç içe yaşayan, halkın sorunlarını en iyi bilen, mahallenin sorunlarını bilip, çözümü noktasında gayret gösteren, yerel yönetimler sisteminin kuvvetli bir halkası olan muhtarlarımız, aynı zamanda; sosyal barışın sağlanması, güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi ve asayiş noktasında da önemli sorumluluklar üstlenmişlerdir. Biz de bu ağır sorumluluğu yürütürken, işlerini bir nebze de kolaylaştırmak amacıyla, bütün muhtarlarımıza dizüstü bilgisayar ve yazıcı hediye ediyoruz. Bu bilgisayarlarla hayırlı hizmetler vermelerini diliyorum” şeklinde konuştu.
Anadolu Muhtarlar Dernek Başkanı Ali Burul da yaptığı konuşmada," Muhtarlarımıza değer veren, kol kanat geren Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ediyor, hizmetlerinin devamını bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Bölgesindeki 116 muhtara bilgisayar ve yazıcılarını teslim etti.
Dağıtım törenin sonunda hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kocasinan’dan Muhtarlara Bilgisayar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocasinan’dan Muhtarlara Bilgisayar haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı