KAYSERİ HABERLERİ

Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar: "2017 berekli bir yıl oldu"

DHA
31.01.2018 - 15:17Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- KOCASİNAN Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kocasinan Ocak Ayı İlçe Danışma Meclisi toplantısında, 2017 yılında yapılan yatırımlar hakkında sunum gerçekleştirdi.

AK Parti Kocasinan Ocak Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı AK Parti il binasında gerçekleştirildi. Toplantıya, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, yönetim kurulu üyeleri, mahalle temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve partililer de katıldı. 2017 yılının Kocasinan için bereketli bir yıl olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, "Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü yapmak için yeni projeler ve hizmetlerle yol kat edeceğiz" dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Afrin operasyonuna da değinen Çolakbayrakdar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Rabbim Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun. Türk Milletinin iradesi, devletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile operasyonun sonunda muzafferiyet olacağız. Hiçbir şekilde terör destekleri amaçlarına ulaşamayacaklar. Bununla birlikte ülkemizi daha güzel günler bekliyor. Bizler hep birlikte ülkemiz, bayrağımız ve sevdamız için çalışmaya devam edeceğiz.”

2017 yılında yapılan yatırımlar hakkında bilgiler veren Başkan Çolakbayrakdar, “Her mahalleye hizmet götürüyoruz. Vatandaşlarımızın nezdinde memnuniyet oluşturan çalışmalarımızı her mahalleye yaygın bir vaziyete getirmeye gayret ediyoruz. Bu kapsamda 2017 yılında vermiş olduğumuz sözlerin yerine getirmiş olmanın mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Bir önceki yılda yapacağımız çalışmaların yüzde 95’ini yaptık. Bu vesileyle emeği geçen ekibime ve herkese teşekkür ederim. Çözüm Merkezi ile 7/24 saat hizmet ediyoruz. Bir yerde herhangi bir acil yapılması gereken durum söz konusu olduğu zaman, ekibimiz müdahale ediyor. Bunlardan biri olan sokak hayvanları için hizmet sunduğumuz ‘Küçük Dostlar Ambulansı, Kayseri’de birçok hizmetimizde olduğu gibi ilk ve tekdir.” ifadelerini kullandı.

Asfalt şantiyesi hakkında da bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar, “2017 yılında Kayseri’de en yüksek kapasiteye sahip olan ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten Asfalt Plenti’ni hayata geçirdik. Asfalt plentiyle yaklaşık 15 Milyon TL tasarruf sağladık.2015 yılında 86 kilometre, 2016 yılında 100 km, 2017 yılında ise 180 km yol yaptık. Her geçen yıl, artırarak devam ediyoruz ve nihayetinde Kocasinan sınırları içerisinde yenilenmeyen yol kalmayacak. Ayrıca 2016 yılında 70 bin fidan, 2017 yılında ise 100 bin fidanı toprakla buluşturduk. Toplam 3 yılda ise 210 bin fidan diktik.” şeklinde konuştu.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar: "2017 berekli bir yıl oldu" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı