AKSARAY HABERLERİ

Koçaş’tan Güvenlik Kamerası Uyarısı

IHA
01 Temmuz 2015 - 16:16Son Güncelleme : 01 Temmuz 2015 - 16:17

ATSA BAŞKANI AHMET KOÇAŞ FİRMALARA GÜVENLİK KAMERASI İLE İLGİLİ UYARILARDA BULUNDU.

IHA

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, geçtiğimiz günlerde yayınlanan iş yerlerine güvenlik kamerası takılması yönündeki valilik tarafından hazırlanan genelge hakkında firmaları uyardı.
Günümüzde öncelikli olarak huzur ve güven ortamının sağlanması ve insanların can ve mal güvenliği korkusu yaşamadan hayat sürebilmelerini sağlamak amaçlı emniyet ve jandarma teşkilatlarına yardımcı olmak için iş yeri sahiplerine yönelik hazırlanan genelge valilik tarafından yayınlanırken, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, bu noktada yapılması gerekenleri açıkladı.
Suç ve Suçlularla mücadelede etkili yöntemlerin başında güvenlik kameralarının geldiğini belirten ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, “Ülkemiz her yıl çağın getirdiği teknolojik yenilikler ile her türlü alanda verimli çalışmalar yapmaktadır. Toplumun can ve mal güvenliğinden sorumlu Emniyet ve Jandarma teşkilatlarımızı da bu süreçte teknolojik imkanlardan yararlanarak onlara yardımcı olmak tüm işverenlerimizin sosyal bir sorumluluğudur. Bu noktada devletimizin yayınlamış olduğu genelge kapsamında güvelik kamerası kurulacak iş yerleri sahipleri ya da müstecirleri kararın kendilerine tebliğinden sonraki bir içerisinde güvenlik kamerası taktırmakla yükümlüdür. Yayınlanan genelge ile birlikte güvenlik kamerası bulundurması gerekenler, halkın yoğun olarak bulunduğu iş yerleri, otogarlar, akaryakıt istasyonları, hastaneler, alışveriş merkezleri, bankalar, iş hanları, sebze ve meyve hali, büyük marketler, kuyumcular, döviz büroları, oteller, öğrenci yurtları, pansiyonlar, araç kiralama şirketleri, oto galerileri, sanayi siteleri, internet kafeler, spot eşya alım satım yerleri, elektronik eşya ve cep telefonu alım satım yerleri, apartman siteleri, toplu taşıma araçları, büyükbaş ve küçükbaş hayvan işletmeleri ve bunlara benzer faaliyette bulanan işletmeler güvenlik kamerası bulundurmak zorundadır. Bulundurulan kameralar iç ve dış mekanlarda görüş alanı olarak iş yerini kapsamalı ve 7 gün 24 saat kayıt yapabilmelidir. Kamera görüntü kayıtları en az 30 gün süreyle saklanabilir olmalıdır. Ayrıca firmalarımızın bulundurdukları kameralar renkli ve ortamdaki ışık miktarının yeterli olmadığı durumlarda siyah ve beyaz kayıt yapabilme özelliğine sahip olmalıdır. Yapılacak kontrollerde güvenlik kamerası bulundurması gereken ama bulundurmayan firmaların hakkında 5188 sayılı kanun kapsamında işlem yapılacaktır. Önümüzdeki günlerde ilimiz genelinde Valiliğimiz ilçelerimizde ise Kaymakamlıklarımız tarafından belirlenecek olan firmalarımızın, kendilerine tebligatların ulaşmasından hemen sonraki 1 aylık süreçte güvenlik kameralarını bulundurmalarını diliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Koçaş’tan Güvenlik Kamerası Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Koçaş’tan Güvenlik Kamerası Uyarısı haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ
  AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   12:58
  • İkindi
   16:43
  • Akşam
   19:40
  • Yatsı
   21:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı