İZMİR HABERLERİ

Kocaoğlu'ndan taşeronlu 1 Mayıs mesajı

DHA
30.04.2017 - 13:20Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajda taşeronlaşmaya karşı verilen mücadeleye dikkat çekti. Kocaoğlu, "Biz taşeronu yıllar önce kaldırdık, işçilerimizle kucaklaştık. Keşke her yer İzmir olsa" dedi.

Hükümet tarafından yıllardır taşeronun kaldırılması için verdiği sözlere karşın herhangi bir adım atılmadığını öne süren

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sosyal medya hesaplarından “Biz taşeronu yıllar önce kaldırdık, işçilerimizle kucaklaştık. Keşke her yer İzmir olsa" notunu paylaştı.

İzmir’de 1 Mayıs kutlamalarının Türk-İş, KESK, DİSK VE TMMOB tarafından birlikte kutlanması kararlaştırıldı. Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak olan yürüyüşe işçi ve emekçiler dört ayrı koldan Gündoğdu Meydanı’na gelecek. Sendikalar ve demokratik kitle örgütleri, Konak (Eski Sümerbank Önü), Liman Giriş Kapısı ve Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak Gündoğdu Meydanı’na yürüyüş yapacak. İzmir Barosu ise Baro binası önünden toplanarak meydana yürüyecek. Taleplerin dile getirileceği etkinlikte Türk rock müziğinin efsane gruplarından Moğollar, Gündoğdu Meydanı'nda vereceği konserle İzmirlilerin coşkusuna ortak olacak. Tüm dünya emekçileri tarafından 'Emek ve Dayanışma Günü' olarak kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı'ndaki ücretsiz konser, saat 14.00'de başlayacak. CHP İzmir il örgütü ise sosyal medya hesabından yaptıkları açıklamada “Emek hırsızlığına, baskılara ve zulme 'hayır' demek için tüm İzmir 1 Mayıs'ta meydanlara" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kocaoğlu'ndan taşeronlu 1 Mayıs mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 13 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaoğlu'ndan taşeronlu 1 Mayıs mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı