Ege Haberleri

EGE

  Kocaoğlu'ndan sürpriz atama

  Hürriyet Haber
  14 Eylül 2013 - 02:04Son Güncelleme : 13 Eylül 2013 - 11:13

  Sabuktay tanıtımın başından alındı İZBELCOM Genel Müdürü oldu.  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediyenin tanıtım faaliyetlerini yürüten ÜNİBEL Genel Müdürü Ali Sabuktay'ı görevinden aldı. Sabuktay, belediyenin İZBELCOM şirketine Genel Müdür atandı. Ancak, bu görevlendirme belediye kulislerinde “kızağı çekilme” olarak yorumlandı.
  İzmir Büyükşehir Belediyesi davasının birikişi çıkmazında tıkanan İZBAN tanıtım filmi dosyası kapsamında yargılanan ve bir süre cezaevinde yatan, ev hapsinde kalan eski İZENERJİ Genel Müdürü Ali Sabuktay, cezası bittikten sonra Aziz Kocaoğlu tarafından ÜNİBEL Genel Müdürlüğü'ne atanmıştı. Belediye'nin tanıtım faaliyetlerini de ÜNİBEL, İZENERJİ'den devralmıştı. Ancak, Başkan Kocaoğlu sürpriz bir kararla Sabuktay'ı bu görevinden aldı. Belediye'nin proje ürüten şirketi İZBELCOM'a Genel Müdürü atadı.
  Sabuktay'ın ÜNİBEL Genel Müdürlüğü'nden alınmasının nedenleriyle ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı. Bu kararın arkasında iptal edilen Akdeniz Film Festivali olabileceği öne sürüldü. Sabuktay'ın bu festivale destek vermediği, karar süreçlerinde yeralmadığı öğrenildi. Bir başka iddiaya göre ise seçim sürecinde tanıtım faaliyetleriyle ilgili İstanbullu bir firmayla çalışılacağı, bu nedenle Sabuktay'ın bir başka göreve atadığı önesürüldü. Üçüncü iddianın ise Sabuktay'ın dava ve sonrası süreçte yorulduğu ve Başkan Kocaoğlu tarafından dinlendirilmek istemesinin atamaya neden olduğu belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı