Ege Haberleri

EGE

  Kocaoğlu'ndan kurultay değerlendirmesi

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  20.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.07.2012 - 14:54

  KURULTAY sonrası Parti Meclisi’ne İzmir’den girecek isimler konusunda etkili olduğu öne sürülen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İl Başkanı Ali Engin’in belediyenin taşeronluğunu yapmakla suçlanmasına tepki gösterdi.

  CHP’nin kurultaydan sonra şekillenen Parti Meclisi, İzmir örgütünü karıştırdı. Liste dışı kalanlar, İl Başkanı Ali Engin’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile yakınlığını ima ederek, onu belediyenin taşeronluğunu yapmakla eleştirmişti. Kocaoğlu ise “Kimse için yönetime girmesi konusunda olumlu, olumsuz konuşmadım. Kurultayda en ufak bir müdahilliğim ve imam yoktur” dedi.
  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şunları söyledi:  “Ne Genel Başkan’la ne de herhangi birisiyle Parti Meclisi, Bilim Yönetim ve Kültür Platformu, Yüksek Disiplin Kurulu izin hiç kimseyle görüşmedim, fikrimi beyan etmedim. Bu Genel Başkan’ın hazırlayacağı ona yetki verilen bir kurultaydı. Genel Başkan’ın takdiridir. Kimse için yönetime girmesi konusunda olumlu olumsuz konuşmadım. Kurultay’da en ufak bir müdahilliğim ve imam yoktur. Arkadaşların bu şekilde değerlendirmesi beni gerçekten üzüyor. Siyasette taraf olduğum zaman açık taraf oluyorum. Bu geçen dönem Bornova İlçe Kongresi’nde ve son yapılan İl Kongresi’nde görüldü. Kolay kolay taraf olmayı sevmiyorum. Arkadaşların beni tanımamalarına üzülüyorum. Beni tanısalar böyle bir değerlendirme yapmazlar. Demek ki ben kendimi iyi anlatamamışım. Onun da kabahati bende.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı