İZMİR HABERLERİ

Kocaoğlu ve bürokratlarından üç bakanla Ankara zirvesi

DHA
19.04.2016 - 19:21Son Güncelleme :
DHA

Ankara'da İzmir'in projeleri konuşuldu

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve bürokratları Körfez Projesi ÇED ve Katı Atık Bertaraf Tesisi ÇED sürecinde verilen olumsuz raporlar ve eksik belgeler sorunuyla ilgili Ankara'da üç bakanla ayrı zirve yaptı. Kocaoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve İzmir miletvekili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşbe Bakanı Binali Yıldırım'la görüştü.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin iki önemli sorunu olan Kuzey Bölgesi Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi ile Büyük Körez Projesi ÇED raporu konularındaki çözümsüzlüğün bir an önce ortadan kaldırılması için ilgili üç bakana 4 Nisan'da yaptığı zirve çağrısına olumlu yanıt alınca bugün ilgili bürokratlarıyla birlikte Ankara'ya gitti. Kocaoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Buğra Gökçe, Suphi Şahın, Erhan Bey, İZSU Genel Müdürü Fügen Selvitopu başta olmak üzere ilgili bürokratlardan oluşan ekiple ilk önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile görüştü. Bakanlık bürokratlarının da katıldığı toplantıda Büyük Körfez Projesi ÇED raporu süreci, yapılan çalışmaları, kurum görüşleri ve istenen belgeler ve eksiklikler masaya yatırıldı.

Kocaoğlu ve bürokratlarının ikinci durağı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu oldu. Bakanlık'ta Büyükşehir Belediyesi'nin Yamanlar Dağı eteklerinde yapmayı planladığı Katı Atık Bertaraf Tesisi'yle ilgili Orman Bölge Müdürlüğü'nün verdiği olumsuz görüş konusu ele alındı. Ankara'daki son durak ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı oldu. İzmir milletvekili olan ve Körfez Projesi'nin ortağı TCDD'nin bağlı olduğu Bakan Binali Yıldırım'la hem ÇED süreci devam eden bu iki proje hem de İzmir'in diğer sorunlarıyla ilgili görüşme gerçekleşti. Kocaoğlu, konularla ilgili dosyaları Yıldırım’a teslim etti.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kocaoğlu ve bürokratlarından üç bakanla Ankara zirvesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2016 tarihinde saat 19 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaoğlu ve bürokratlarından üç bakanla Ankara zirvesi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı