Ege Haberleri

EGE

  Kocaoğlu oyunu böyle kullandı

  Hürriyet Haber
  10.08.2014 - 14:56 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Suphi koyuncuoğlu Ortaokulu’nda oyunu kullandı.

  Kocaoğlu, oy kullanmaya eşi Türkegül Kocaoğlu ve oğlu Çağdaş Kocaoğlu ile birlikte geldi. Kendisini okulun bahçesinde bekleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya selam verdi ve onun 9 yaşındaki kızı Ülkü Seda Atila’yı sevdi. Kocaoğlu, oyunu kullandıktan sonra yaptığı basın açıklamasında ilk kez cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanıldığını belirterek, şöyle konuştu:

  Kocaoğlu oyunu böyle kullandı

  "Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. Çevresi ve coğrafyasıyla beraber ciddi sıkıntı sözkonusu. Türkiye Cumhuriyeti olarak bizim burada demokrasiyi çok daha güçlü bir şekilde savunmamız ve bu coğrafyaya barışın, kardeşliğin gelmesi için çaba göstermemiz lazım. Türkiye uzun bir süredir bu bölgedeki demokrasiye, barışa maalesef katkı koyamıyor. Umuyorum bu seçim ve bundan sonraki seçimler demokrasiye barışa inanmış ve insan haklarına saygılı bir yönetimin iktidar olmasını sağlar. İktidar adil ve eşit davranır. Mazlumun fakirin yanında olur. Ülke insanının mutluluğu artar devlete millete güveni artar. Birbirlerine sımsıkı sarılır.

  Kocaoğlu oyunu böyle kullandı

  Umarım bu seçim bunları sağlar. İnşallah gönlümüzdeki gibi olur. Sürprizlere gebe bir seçim olarak görüyorum. Katılım bence iyi yoğunluk olmaması tek oy kullanılmasından kaynaklanıyor. Arkadaşların böyle bir endişesi var. Seçim çevrelerinin etrafı sakin. Bu doğal çünkü tek oy kullanılıyor. Yerel seçimde üç oy kullanıldı. Onun getirdiği bir trafik vardı. Katılımın yüksek olacağına inanıyorum."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı