Ege Haberleri

  Kocaoğlu’nu isyan ettiren üyeler askıda

  Elif DEMİRCİ / İZMİR (DHA)
  11.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a şikayet ettiği Bornova’daki 597 üye, askıya çıktı.

  KONGRE sürecindeki CHP’de tavanın tabana hakim olması çabaları İzmir’de sıkıntıya neden oldu. CHP Lideri Deniz Baykal’a yakın olan MYK Üyesi Mehmet Ali Susam ile CHP Genel Sekreteri Önder Sav’a yakın olan PM Üyesi Abdürrezzak Erten’i Bornova’da karşı karşıya geldi. CHP İzmir İl Başkanlığı’na aday olmaya hazırlanan Kemal Karataş’la birlikte hareket eden CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, kendi ilçesinde Erten tarafından yaptırıldığı öne sürülen bin üyenin ‘sahte’ olduğu iddiasıyla soluğu Genel Merkez’de alınca, sorun Baykal’a yansıdı.
  İki kişi görevlendirildi
  Baykal, sorunun çözümü için CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu ile Susam’ı görevlendirdi. Susam da Erten’in yaptığı kayıtlara karşılık dengeyi sağlaması için Çapın’a üye kaydı yapma yetkisi verdi. Çapın kendi yaptığı 597 üyenin listesini, pazartesi günü askıya çıkardı. Kendi seçim bölgesi olan Bornova’daki sorundan önceden haberdar olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sıkıntıyı 6 Kasım’da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a şikayet etmiş, Bornova’da üye listelerine itiraz gelirce İlçe Başkanlığı perşembe günü karara bağlayacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı