İZMİR HABERLERİ

Kocaoğlu, "İmar mikser değildir, sürekli karıştırılmaz"

DHA
29.03.2017 - 11:04Son Güncelleme :
DHA

KEMALPAŞA’nın 8 mahallesini ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, imar sorunuyla ilgili sorular üzerine, "Kimsenin hakkını elinden almayız, verilen imarı düşürmeyiz. İmar çocuk oyuncağı ya da mikser gibi sürekli karıştırılacak bir şey değildir. 13 senedir bu işle oynamadım, oynamam da" dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemalpaşa ve kırsal mahallelerini ziyaret etti. Çambel, Akalan, Sütçüler, Yenmiş, Ansızca, Kuyucak, Damlacık ve Ulucak’ta vatandaşların istek ve önerilerini dinleyen Başkan Kocaoğlu, Ulucak’taki yol yapım çalışmasını da yerinde inceledi. Yağmurların sona ermesiyle birlikte asfalt ve altyapı çalışmalarını hızlandıracaklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, Çambel’de de Orman Bakanlığı’ndan izin çıktığı takdirde “yamaç paraşütüö için gerekli desteği vereceklerini kaydetti.
Ziyaretleri sırasında sıkça gündeme getirilen imar sorunuyla ilgili de konuşan Başkan Kocaoğlu, "Verilen imarı düşürmeyiz. 4 kat verildiyse ‘bunu 3 kat yapın’ ya da 100 metrekare alanınız varsa ‘bunun 90 metrekaresini kullanın’ demeyiz. Herkes kafasına göre imar yapamaz. İmar çocuk oyuncağı ya da mikser gibi sürekli karıştırılacak bir şey de değildir. 13 senedir bu işle oynamadım, oynamam da" dedi.
KOYUN-KEÇİ VE ARI SÖZÜ
Başkan Aziz Kocaoğlu, Kemalpaşa köylülerinin koyun-keçi ve arıcılık desteği taleplerini de olumlu karşıladı. Başkan Kocaoğlu, "Kim istiyorsa en kısa zamanda eğitimini yapacağız. Sonra da koyun-keçisini dağıtacağız. Aynı şekilde arıcılık eğitimi de verilecek. Ardında da arılı-arısız kovan ve malzeme dağıtımı yapılacak" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kocaoğlu, "İmar mikser değildir, sürekli karıştırılmaz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 11 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaoğlu, "İmar mikser değildir, sürekli karıştırılmaz" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı