Ege Haberleri

  Kocaoğlu dert dinledi

  Hürriyet Haber
  10.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kendisinin de sanıkları arasında yer aldığı stresli dava duruşmalarının ardından Torbalı’nın köylerini ziyaret etti.

  İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın da eşlik ettiği ziyarette, Çakırbeyli ve Dağkızılca köylüleri ile bir araya gelen Kocaoğlu sevgi gösterileriyle karşılandı. Hizmet sınırlarındaki 164 köyün tümünü gezip ihtiyaçlarını tespit ettiklerini belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, “Sorunları en kısa zamanda çözmeye çalışıyoruz. Madem Büyükşehir’e bağlandınız, madem Büyükşehir’in bir köyü durumuna geldiniz, bizim de size en azından kanalizasyon, arıtma, arazi yolu gibi katkıda bulunmamız gerekiyor. Toprak tahlilinde ziraatın, çiftçiliğin, hayvancılığın gelişmesi için yapabileceğimiz  bir şey varsa onları da yapmaya amadeyiz” diye konuştu.
  Tarımda kalkınmayı sağlamak üzere Bayındır’da çiçekçiliği, Ödemiş Bademli’de fidancılığı, Tire’de süt üreticisini desteklediklerini dile getiren Başkan Kocaoğlu, “Toprak laboratuvarı kurduk. Burada toprağınızı istediğiniz zaman ücretsiz tahlil edebileceksiniz” dedi.


  95 köye ulaşım hizmeti verdiklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, okulların açılmasıyla birlikte 164 köyün tamamına ulaşımı sağlayacaklarını söyledi. Başkan Kocaoğlu, köylere ulaşım hizmeti vermekteki temel amaçlarının, ilköğretimi bitirerek ilçe merkezine gitmek zorunda kalan öğrencilerin okullarına ulaştırılması olduğunu sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı