Ege Haberleri

EGE

  Kocaoğlu: Bir süre daha izleyeceğim

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  03.09.2013 - 01:34 | Son Güncelleme:

  Aziz Kocaoğlu yeniden adaylığı ile ilgili beklentiye twitter'dan yanıt verdi.

  CHP’de aday adaylığı için başvuru süresi dün sona erdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu adaylık konusundaki süreci izlemeyi sürdüreceğini bildrirdi. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan Büyükşehir’e başvurdu. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ise Büyükşehir için, “CHP’li bir başkan varken aday adayı olmayı kendime yakıştıramadım” dedi.


  Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ise Büyükşehir’de hizmetin en büyük hedefi olduğunu belirtti, ancak 2 Eylül genelgesinin kendisini kapsamadığını bildirdi. Balıkesir’den CHP’den büyükşehir belediye başkanlığına aday adayı çıkmadı. Muğla’da ise Başkan Osman Gürün, büyükşehir için aralarında üç eski CHP milletvekilinin bulunduğu rakipleriyle yarışacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeniden adaylığı ile ilgili beklentiye twitter'dan yanıt verdi. 'Adayım' demeyen Kocaoğlu, süreci bir süre daha izleyeceğini söyledi.
  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeniden aday olacak mı sorusunun yanıtını, 2 Eylül Pazartesi günü saat 17.00'da tamamlanan resmi başvurusu sürenin dolmasına beş dakika kala twitter hesabından yanıt verdi. Kocaoğlu, saat 16.56'de şu twettleri attı.
  “Bir demokrasinin kalitesi, yerel yönetimlerin demokratiklik düzeyiyle yakından ilişkilidir. 30 Mart seçimleri bu açıdan önemlidir. 30 Mart seçimlerinde ayrıca önemli olan bizim adaylığımızdan çok partimizin İzmir'deki iktidarının güçlenerek devamıdır. Ülkenin içinde bulunduğu koşullar nedeniyle belediye başkanlığına adaylığım konusunda süreci izlemeye bir süre daha devam edeceğim.”

  “GÖREVİ DEVRALMAYA HAZIRIM”
  Öte yandan İzmir Büyükşehir belediyle Bşakanlığı'na aday adayı olması beklenen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer resmi başvuru yapmadı. Soyer, “Bugüne madar Seferihisar'ı, Seferihisarlılar'la birlikte dünya kenti yaptık. İzmir'de CHP'li bir başkan varken aday adayı olmayı kendime yakıştıramadım. Görev verirlerse İzmir'i bütün Türkiye'nin gurur duyacağı bir kente dönüşmesi için nöbeti deevralmaya hazırım” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı