Ege Haberleri

EGE

  Kocaoğlu: Bıçak kemiğe dayandı

  Hürriyet Haber
  04 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 03 Aralık 2009 - 20:53

  Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Başbakan Erdoğan’a Kamu İhale Kurumu’nun iptal ettiği metro ihalesiyle ilgili kararını incelemesini istedi.

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a Kamu İhale Kurumu’nun (KİK) iptal ettiği metro ihalesiyle ilgili kararını incelemesini istedi. Kocaoğlu, yerel bir tv kanalında (Ege Tv) Üçyol - Üçkuyular metro hattı tamamlama birinci ihalesini iptal eden KİK, itirazı yapan Makro Yapı İnşaat firmasıyla ilgili sert açıklamalar yaptı.
  İptali için dava açılacak
  KİK’in 4734 sayılı ihale mevzuatından çıkartılması gerektiğini belirten Kocaoğlu, “Gerekçeli kararda 52 günlük süre 82 gün olarak değerlendirilerek 21-B acil durum ihalesi kapsamı dışında yorumu yapılıyor. Biraz ciddi olsunlar. Gerekçeli karara bunu yazmayın. KİK bu iptal kararını niye veriyor. Belediye ve kurum ismi vermeyeceğim ama KİK’in 21-B acil ihale kapsamına girmeyen 12 itirazı yapılan ihale için verdiği kararlar var. Hepsiyle ilgili sözleşmesi imzalandığı gerekçesiyle, iddiaların incelenmesine gerek duymamış. Şeffaf , saydam olunmasını istiyorum. Bugüne kadar susuyordum ama artık bıçak kemiğe dayandı” dedi. Kocaoğlu, gerekçeli kararın iptali için dava açacaklarını belirtti.

  Adalet istiyorum

  Başkan Aziz Kocaoğlu, “Yeniden değerlendirip, doğru karar verilmesini talep ediyorum. Bunun için de Sayın Başbakan ve tüm kurumlardan konuyu gündeme taşımalarını, incelemelerini istiyorum. Adalet istiyorum” dedi. Kocaoğlu, KİK’in iptal kararı vermesine neden olan itirazı yapan Makro Yapı İnşaat firmasıyla ilgili de bilgiler verdi. Kocaoğlu, firmanın metro inşaatlarını tamamlayamayan tünellerin son betonlarını atmayan Bozoğlu firmasıyla, bürosunun aynı apartmanda bulunduğunu dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı