MERSİN HABERLERİ

Kocamaz Ve Can, Muhtarlarla Buluştu

IHA
19.10.2015 - 14:47Son Güncelleme : 19.10.2015 - 14:48

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, muhtarlarla bir araya geldi.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, muhtarlarla bir araya geldi.
Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen toplantıya Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, daire başkanları, daire müdürleri ile muhtarlar katıldı.
Toy Bahçesinde yapılan etkinlikte ilk sözü alan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesi’nin 3 yıl içinde bütün mahallelerin su ve yol sorununu bitireceklerini söyledi.
Eşit hizmet ilkesine inanarak Tarsus’a hizmet ettiklerini belirten Başkan Can, “Köylerimiz ve kapanan beldelerimiz bundan sonra hizmetlerini Tarsus Belediyesi olarak bizlerden ve Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Başkanımız Burhanettin Kocamaz beyden almaya devam edeceksiniz. 1994’den bu tarafa 20 yılda yapılan hizmetleri anlatmaya gerek duymuyorum. Sizler bunları biliyor, görüyor ve kullanıyorsunuz. 20 yıldır şehrimizde ayırmadan, ayrım yapmadan, hakkaniyeti uygulayarak, eşit hizmet ilkesine inanarak şehrimize hizmet ettik. Artık bu hizmetlerimiz köylerimize de gidecek. Tabi köylerimizle ilgili ufak tefek sıkıntılar mutlaka vardır ama sizlerde biliyorsunuz ki başkanımız Burhanettin Bey ile1994’de Tarsus’umuz neydi? Ne hale geldi? Bizimle de hizmetler kaldığı yerden devam edecek. Biraz eskiye dönersek 1994’den önce bu baraj bölgesine vatandaşlarımız gelip piknik yapamazdı, baraja giremezdi. Çünkü baraj güvenli bir bölge değildi. Şehrimizde sinekten yatılmazdı hatırlarsanız cibinlik kurulup yatılırdı. Şehrimizde altyapı kanalizasyon maalesef yoktu. Her evin dolan fosseptik kuyuları vidanjörlerle çekilirdi. Köprüler, bulvarlar, parklar maalesef yoktu. Şehrimiz 20 yılda büyük bir değişim sergiledi ve bugünlere geldi” dedi.
Mersin’in ve Tarsus’un her geçen gün güzelleştiğini vurgulayan Başkan Can, şöyle devam etti:
“Cenab-ı Allah’ın izniyle sizlerin duası ve desteğiyle köylerimiz şehirleşecek, şehrimiz daha da güzelleşecek. Netice itibarı ile vatandaşlarımız biran önce her şeyin olmasını istiyor ama bu hizmetlerin yapılması için biraz zamana biraz sabırlı olmaya ihtiyacımız var. 3 yıl boyunca Tarsus’a bağlı bütün köylerimizde suyu akmayan köy kalmayacak yine 3 yıl boyunca bütün köy yolları asfaltlanacak. Zannedersem 3 yılda sürmez önümüzdeki yıl bütün köy yolları asfaltlanarak bütün vatandaşlarımıza hizmet verecek. Ulaşım Master Planı ve köy dolmuşları ile ilgili bir rapor hazırlayacağız ve ilerleyen günlerde başkanımıza bu raporu ileteceğiz. Hepinizin bildiği gibi taşımalı eğitimden dolayı 89 köy okulumuz kapalı, 3 tane jandarma karakolumuz kapalı. Toplamda 102 adet olan bu kapalı okul ve jandarma binalarını yazılarını yazdık, milli eğitim müdürüyle de geçen hafta görüştüm, bir tanesinin bize tahsisini yapacaklar ilerleyen günlerde de diğerlerinin tahsisini yaparak bu kapanan köy okullarında muhtar odası, doktor odası, meslek edindirme kursu odası, interneti ve bilgisayarı içinde kütüphane, okul bahçesinde de çocuklarımız için oyuncağı, salıncağı, tahteravallisi, spor aletleri, voleybol sahası, basket potası yapacağız. Okul bahçelerinde düğün yapılması ve taziye kabul edilmesi gibi çok amaçlı bir hale getireceğiz. Şimdilik bir tanesini yapacağız ama hepsine talibiz. İnşallah önümüzdeki seneden itibaren köy meydanlarımızın tamamını parke yapmak için girişimde bulunacağız ve 2 yıl içerisinde bütün köy meydanları parkeye kavuşmuş olacak. Biz sizlerle bugüne kadar bir mesai arkadaşı olarak çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Bizim muhtarlarımız olarak sizlere bakış açımız ki sizler bizim göremediklerimizi gören, duyamadıklarımızı duyan anında bizlerle irtibat haline geçip yapılacak hizmetlerde aynı bir belediyeci gibi çalışarak bugünlere geldik. Bundan sonra da böyle olacağımıza yürekten inanıyorum. Cenab-ı Allah bu birlikteliğimizi bozdurmasın, ülkemizde ve şehrimizde huzur ve kardeşlik ortamı daim olsun. Bizler ayrım yapmadan dini, dili, ırkı, milleti ve partisi ne olursa olsun Allah rızası için çalışarak bugünlere geldik, yine sizlerle beraber Allah rızası için çalışarak şehrimize hizmet edeceğiz.”
Daha sonra söz alan Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus ve Mersin Belediyesi’nin başarılı bir yerel yönetim anlayış sergilediklerini söyledi.
Mersin’in 13 ilçesine hizmet verdiklerini belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, tüm ilçelere eşit hizmet dağıttıklarını söyledi. Kocamaz, “Mersin, artık eski sistem bir büyükşehir belediyesi değil. Eskiden merkezdeki 4 ilçe büyükşehirden hizmet alıyordu ama şimdi Mersin’in 13 ilçesinin tamamı büyükşehirden hizmet almaya başladı, bizim hizmet alanımız bu kadar genişledi. Şu anki hizmet alanımız 15.834 KM2 bir alan yani İstanbul’un 3 katı bir alana hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu yeni Bütünşehir Yasası herkesi sıkıntıya soktu, bizi de sıkıntıya soktu. 1milyon735 bin insana şuanda hizmet veriyoruz. Bu rakam ve bu alan dünyada bir çok ülkenin alanından da fazla nüfusundan da fazla ama hiçbir şekilde de şikayetçi değiliz. Çünkü biz bu handikapları bile bile bu milletin hizmetine talip olduk. Allah hepinizden razı olsun 20 yıl Tarsus’ta 30 Mart öncesi de Mersin’de başımızı öne eğdirmediniz. Bizde bu güvene layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Düşünün 2015 yılına gelmişiz Mersin’de suyu olmayan, yolu olmayan köylerimiz var. Cumhuriyet kurulduğundan bu yana 1 metre asfalt dökülmeyen yerlere biz kilometrelerce asfalt döktük. 3 yıl içinde su ve yol sorunu çözeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kocamaz Ve Can, Muhtarlarla Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocamaz Ve Can, Muhtarlarla Buluştu haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı