MERSİN HABERLERİ

Kocamaz; "Ucuz Siyaset Yapıyorlar"

IHA
24.08.2015 - 15:10Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ, DAVULTEPE DOĞAL YAŞAM PARKI'NIN MESİRE YERİNE DÖNÜŞTÜRÜLMEMESİ İÇİN EN BÜYÜK MÜCADELEYİ KENDİLERİNİN VERDİĞİNİ BELİRTEREK, AK PARTİ YÖNETİCİLERİNİ ROL ÇALMAYA ÇALIŞMAKLA SUÇLADI.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Davultepe Doğal Yaşam Parkı’nın mesire yerine dönüştürülmemesi için en büyük mücadeleyi kendilerinin verdiğini belirterek, AK Parti yöneticilerini bu konuda rol çalmaya çalışmakla suçladı.
Kocamaz, beraberinde MHP Mersin milletvekilleri Oktay Öztürk, Baki Şimşek, Ali Öz ve MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç ile birlikte düzenlediği toplantıda, kent gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasında ilk olarak Mezitli ilçesinde ’Davultepe 100. Yıl Halk Plajı’ olarak bilinen ’Davultepe Doğal Yaşam Parkı’nın ’A Tipi Mesire Yeri’ olarak düzenlenmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kocamaz, konudan tahsis aşamasında haberdar olur olmaz hemen harekete geçtiklerini belirterek, "Devletin hüküm ve tasarruflarındaki bu gibi yerlerin belediyemize devredilmesi gerektiğini ilgili bakanlığa bildirdik. Birebir görüşmeler yapıldı. Bu durumun kentte infiale yol açabileceği, yanlış karardan dönülmediği taktirde caretta caretta üretim sahasının da tehlikeye gireceğini dile getirdik. Bu yazışmalar ve birebir görüşmeler neticesinde, bakanlık atmak üzere olduğu adımdan geri döndü. Ancak sonrasında gördük ki, AK Parti İl Başkanı ve 2 milletvekili, bu olayı önlemeye yönelik hiçbir gayretleri olmadığı halde, ’Davultepe’deki talanı önledik’ şeklinde açıklamalarda bulunmuşlar. Olayın üzerine böyle atlayarak, sanki bu talanı kendileri önlemiş gibi rol çalmaya çalışmaları, ibret verici bir davranıştır. Siyaset şayet böyle ucuz tiyatro gösterileri şeklinde cereyan ediyorsa, Mersin’de siyasetin ne kadar ucuz yöntemlerle değerlendirildiğini çok iyi görebiliriz" dedi.
"SAHİLLERİN YAĞMALANMASINA ENGEL OLSUNLAR, TAHSİS TALEBİMİZE DESTEK VERSİNLER"
Bu kişilerin böyle güzel işlere vesile olabiliyorlarsa, Mersin sahillerinin yağmalanmasına da engel olmalarını isteyen Kocamaz, "Madem öyle, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıldır mücadelesini verdiği tahsis talebine destek verip gerçekleştirsinler. Sahillerin tek elden
planlanarak turizme açılmasını sağlasınlar. Turizm bölgeleri, havaalanı ve Tarsus sahil bandı projesini desteklesinler. Bir an önce halkın hizmetine sunsunlar. Mersin’de henüz yağmalanmamış yer olan, esnaf ve sanatkarlarımızın ısrarla talep ettiği ve bütün küçük sanayi sitesi esnafının bir arada olması planlanan Toroslar bölgesindeki en verimlisi 3. ve 7 sınıf olan tarım arazilerinin, esnafların taleplerine uygun bir şekilde değerlendirilmesine destek versinler" diye konuştu.
TUMUBA BAT-ÇIK PROJESİ
Tulumba bat-çık projesi konusunda herkesin aklınca yorum yaptığını, kente toplu iğne ucu kadar katkısı olmayanların kendi üzerlerinden siyaset yaptıklarını öne süren Kocamaz, şöyle devam etti; "Bu tiplere tavsiyem, bu yolu deneyerek bize saldıranların çoğu şu anda siyasi mevta oldu. Siyaset yapmak istiyorlarsa, kendilerine başka yol ve yöntemler seçsinler. Zira bu gibi basit ve sığ yaklaşımlar halktan kabul görmüyor. Proje ile ilgili TEDAŞ ve gaz şirketinden kaynaklanan gecikme olsa da sözümüz söz, 3 Ocak tarihinde o geçidi açacak, belki de ikincisinin temelini aynı tarihte atacağız."
Kocamaz, otogar sorunu ile ilgili önlerine çıkarılan bir çok engeli aştıklarını ve mecliste gösterilen muhalefete rağmen bu sorunun aşıldığını da hatırlatarak, süreci herkesin çok iyi bildiğini, bu konuda da diğer parti temsilcilerin izlediği siyasetin kabul edilebilir bir durum olmadığını kaydetti. Her şeye rağmen encümende bu problemin çözülmüş olmasının, insanları rahatlattığını ifade eden Kocamaz, "Şimdi otogar esnafından beklentimiz, yapılan fedakarlıktan sonra yeni bir problemle karşımıza çıkmamaları ve vatandaşlarımıza hak ettikleri kaliteli, örnek hizmetleri vermeleridir" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kocamaz; "Ucuz Siyaset Yapıyorlar" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocamaz; "Ucuz Siyaset Yapıyorlar" haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:03
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı