MERSİN HABERLERİ

Kocamaz: “Silifke’ye Çevre Dostu Bir Proje Kazandıracağız”

IHA
15.10.2015 - 15:02Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SİLİFKE'DE GERÇEKLEŞTİRİLEN HİZMETLERİN TOPLU AÇILIŞI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAZ VE MHP MERSİN MİLLETVEKİLLERİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Atakent Atıksu Arıtma Rehabilitasyon ve Kapasite Artırma Tesisi sözleşmesini 18 Eylül 2015 tarihinde imzaladıklarını belirterek, Silifke’ye çevre dostu bir proje daha kazandıracaklarını söyledi.
Başkan Kocamaz, Silifke Merkez Anıt’ta Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerin toplu açılışını gerçekleştirdi. Açılışa, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek ve Ali Öz, MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kocamaz, açılışta yaptığı konuşmada, başta Atakent Atıksu Arıtma Rehabilitasyon ve Kapasite Artırma Tesisi temel atma töreni olmak üzere Silifke için hayata geçirilen hizmetleri Silifkelilerle buluşturmanın mutluluğu içinde olduklarını ifade etti. Kocamaz, “Bundan tam 18 ay önce Silifkemizin eksiklerini tamamlamak, size layık, daha yaşanılabilir, gelişmiş bir Silifke için sizlere söz verdik. İşte bugün burada bu sözlerin bir kısmını yerine getirmenin huzuru içinde sizlerin karşısındayız” dedi.
Silifke’nin Mersin’in turizme açılan kapısı olduğunun altını çizen Kocamaz, “Silifke, Göksu Irmağı ile dünyanın en önemli kuş toplanma merkezlerinden biri ve pek çok farklı canlı türünü bünyesinde barındıran doğal yaşam alanıdır. Cennet-Cehennem obrukları, Uzuncaburç’u, Aya Tekla’sı ve daha birçok tarihi ile medeniyetlerin can bulduğu bir ilçedir” diye konuştu.
Silifke’nin daha fazla çalışma ve daha iyi hizmeti hak ettiğini vurgulayan Kocamaz, ilçenin öncelikli ihtiyacı olan Atakent Atıksu Arıtma Rehabilitasyon ve Kapasite Artırma Tesisi sözleşmesini 18 Eylül 2015 tarihinde imzaladıklarını dile getirerek, Silifke’ye çevre dostu bir proje daha kazandıracaklarını kaydetti.
“TAŞUCU ESKİ YURT BİNASINI OTEL YAPACAĞIZ”
Silifke’nin özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığına ve çok sayıda turist ağırlayan önemli bir ilçe olduğuna dikkat çeken Kocamaz, “Bu anlamda yolların konforlu ve güvenli olması, standart bir oluşuma kavuşması için Silifkemizde önemli bağlantı yollarının, asfalt ve bakım çalışmasına özellikle önem verdik. 1. kat asfalt kaplama olarak 27.1 km ve 2. kat 51 km asfalt kaplama yaptık. Ayrıca Silifkemize 20 bin ton sıcak asfalt dökerek, yollarımızda güven ve standarttı sağladık. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak turizme daha çok katkı sağlayabilmek için Taşucu eski yurt binasında güçlendirme ve tadilat projesini de yapıyoruz. Bu binayı otel olarak kullanmak istiyoruz. Aynı zamanda zemin ve alt katlarına gençlik merkezi ve kadınlar lokali gibi alanlar oluşturarak, gençlerimizin ve kadınlarımızın güzel vakit geçirebilecekleri bir mekan planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Silifke Taşucu Balıkçı Barınağı Feribot ve Yat Yanaşma İskelesi’ni özel işletmeden alarak Büyükşehir Belediyesi’nin işletmesine kattıkları bilgisini veren Kocamaz, bu sayede vapurların katı atıklarını kontrol altına aldıklarını ve çevre kirliliğinin önüne geçtiklerini belirtti. Tarım alanında yapılan çalışmalarla da Mersin’de tarım geleceğini inşa ettiklerinin altını çizen Başkan Kocamaz, şunları söyledi: “Kurduğumuz Tahmin ve Erken Uyarı İstasyonları ile ürünlerimizin risklerden korunmasını sağlıyoruz. 25 bin 300 metrelik sulama borularının teslimini yaptık. 6 mahallemizde Sulama Kooperatifi’nin kurulmasını sağladık. En kısa zamanda soğuk hava deposu tesisimizi de hizmete açacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kocamaz: “Silifke’ye Çevre Dostu Bir Proje Kazandıracağız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocamaz: “Silifke’ye Çevre Dostu Bir Proje Kazandıracağız” haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı